Sözlük

Index

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R Q S Ş T U V W X Y Z

O

OLED LCD
(Organic Light Emitting Diode) Az pil tüketimi ve sağlamlığı ile öne çıkan ekran teknolojisi. Sembolik renkli ekran, az pil tüketimi ve sağlamlık gibi avantajlarının yanında görüntü kalitesi LCD kadar iyi değildir.
OnRequest SMS
Bakınız: Sorgulama tabanlı SMS
Optik Zoom
Görüntünün yakınlaştırılmasıdır. Optik Zoom uygulamasında yaklaştırma işlemi mercekleri hareket ettirerek yapıldığından görüntüde kalite kaybı oluşmaz. Ancak optik Zoom uygulamasında mercekler ve merceklerin hareket etmesini sağlayan düzenek yer kapladığından, üretici firmalar cep telefonlarında optik Zoom kullanmaktan kaçınırlar.
OPUS
- Etkin Güç Kullanımı Çözümü – Bu özellik sayesinde telefonunuzn birden fazla işlevini aynı anda kullanabilir, bekleme ve konuşma süresini artırabilirsiniz.
OTA Ayar Gönderimi
Destekleyen telefonlara bağlantı ayarları ve yer imlerinin özel SMS'le gönderilip otomatik kaydedilmesi. ÖrnekWAP NOKIA yazıldığında Nokia WAP ve GPRS ayarları telefona SMS olarak gelmektedir.
Oto fokus
Bakınız: Otofokus
Otofocus
Bakınız: Otofokus
Otofokus
Resmini çekmek istediğiniz nesneye otomatik olarak odaklanan, resmi otomatik olarak netleştiren sistemdir.
Otonomi
Stand-by otonomi süresi (pille çalışma süresi), telefonun iletişim kurmak amacıyla kullanılmadığı zamanlarda bağlı kalabileceği maksimum süredir. Kullanım esnasındaki otonomi süresi ise cihazın destekleyeceği maksimum çağrı süresidir. Pil gücü, mili-amper/saat (mAh) cinsinden ölçülür. Pillerin otonomi süreleri üretici firma tarafından ürün paketi içerisinde belirtilir. Belirtilen süreler genel itibariyle terminalin uygun ortam koşullarında kullanacağı şarj süreleridir.
outo fokus
Bakınız: Otofokus