Sözlük

Index

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R Q S Ş T U V W X Y Z

M

M4A
MPEG-4 formatı ile sıkıştırılmış müzik dosyasıdır. Bu formatta ses çıkışı ve bass MP3'e göre daha iyidir.
mAh
Bakınız: Miliamper
MegaBass
Sevdiğiniz şarkıları yüksek kaliteli kulaklık veya harici hoparlörlerden yüksek sesle ve berrak bir ses kalitesiyle dinleyebilirsiniz. Mega Bass özelliği sese derinlik ekler ve stereo genişliği kazandırır. Bu özellik Sony Ericsson'a aittir.
MegaHertz
Dijital sinyallerin frekans (dalga boyu) birimi.
Megapiksel
Bilgisayar dünyasında "Mega" ön eki, yanındaki birimin 1024 ile çarpılacağını gösterir. Dijital görüntü kalitesini göstermek için de bu özellikten yararlanılarak "Megapiksel" terimi oluştutulmuştur. Yani 1 Megapiksel özellikli bir kamera 1024 piksel genişliğinde bir fotoğraf çekebilir.
MHz
Bakınız: MegaHertz
microSD
Veri depolamaya yarayan hafıza kartı biçimlerinden biri.
microSD TransFlash
Bakınız: microSD
mikro-USB
mikro-USB bağlantı, şarj, ses ve veri transferinin tek bir çıkış üzerinden iletilmesini sağlar.
Miliamper
Bir şarjlı pilin boşalana kadar verebileceği enerji ölçüsü birimi. Birim zamanda iletilen elektron sayısı ile bulunan elektrik akım birimidir. Cep telefonu pillerinde bu birimin yüksek olması, pilin daha uzun süre enerji sağlayabileceği anlamına gelir.
miniSD
Panasonic firmasının sahip olduğu yaygın bir harici hafıza kartı modelidir.
MMS
(Multimedia Messaging Service) Çokluortam Mesaj Servisi. GSM’de bulunan SMS servisinin ses ve resimlerle desteklenerek geliştirilmiş hali
MMS Ayarları
Cep telefonunuza ait MMS ayarları için aşağıdaki sayfayı ziyaret ediniz:
Mobil
Hareketli, taşınabilir.
Mobil İletişim
Kablosuz cihazlarla kurulabilen iletişim türü. Mobil haberleşme cep telefonlarıyla kurulan iletişimdir. Bunun için gereken alt yapı ise, yeterli sayıda baz istasyonunun oluşturduğu telsiz ağıdır. Bu istasyonlar alıcı ve verici görevi üstlenirler. Gelen konuşmaları mobil telefona gönderir; oradan geri gönderilen cevapları ise telsiz ağına geri gönderirler. Mobil telefonların kapsama alanı birkaç kilometre ile sınırlı olduğundan alanı genişletebilm ek için pek çok baz istasyonuna ihtiyaç vardır.

Sayfalar : 1 2 3 »