Sözlük

Index

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R Q S Ş T U V W X Y Z

H

Hafıza kartı
telefon hafızasının genişletilmesinde ve resim, müzik, video ve benzeri dosyaların kaydedilmesinde kullanılan kartlardır. Farklı özelliklerde pek çok hafıza kartı bulunmaktadır. Hafıza kartlarının cep telefonlarında kullanılabilmesi için kart özelliklerinin cep telefonlarıyla uyumlu olması gerekmektedir.
Hafıza kartı adaptörü
Cep telefonunuza ait hafıza kartının, bilgisayarınızdaki veya kart okuyucunuzdaki yuvaya uyum sağlaması için kullanılan cihazdır. Eğer, kullandığınız cep telefonuna ait hafıza kartını bilgisayarınız desteklemiyorsa, hafıza kartınızı kart adaptörüne takarak bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
handfree
Bakınız: Handsfree
Handover
Bir hücresel ağ içinde bir hücreden diğer hücreye geçiş. Telefon kullanımdayken bir hücreden diğerine geçiş sırasında bağlantı yeni hücreye devredilir.
hands
Bakınız: Handsfree
Handsfree
Telefonu ele almadan kullanılabilme özelliğidir. Belli bir mesafeden hem sesleri alır, hem de karşı tarafın sesini telefonun hoparlöründen dışarı verir.
Hansfree
Bakınız: Handsfree
Harici hafıza kartı
Bakınız: Hafıza kartı
Hcsdcd
Bakınız: HSCSD
HD
Bakınız: High Definition
HDMI
HDMI gelişmiş ve yüksek tanımlı video ile çok kanallı ses sinyallerinin taşınmasını sağlar.
hdmi
Bakınız: HDMI
High Definition
High Definition standart resim görüntüleme teknolojilerinin çok üzerinde kalitede resimleri saklayabilme ve görüntüleme imkanı sunar. HD, resimlerdeki piksel sayısını artırarak daha hızlı resim oluşturma ve ekran titreşimlerini engelleyebilmek için en iyi tarama yöntemlerini kullanmaktadır. Bu teknolojinin hedefi resimleri tüketiciye en yüksek kalitede gösterebilmektir.
HLR
(Home Location Register): Ev Konumu Kaydı. Mobil telefon ağlarında kullanıcı verilerinin sakladığı yer. Kullanıcının tercih ettiği servisler ve konumu ile ilgili bilgi içerir.
Hot-Synch
Bir Kişisel Data Asistanı (PDA) yada mobile telefondan bir bilgisayara bağlanarak (Senkronize olarak) bilgi alma yada gönderme yöntemi.

Sayfalar : 1 2 »