iPhone 14 Pro Dynamic Island Özelliği Nedir?

iPhone 14 Pro Dynamic Island Özelliği Nedir?

Yakın zamanda tanıtılan iPhone 14 Pro yeni bir özellik ile gelmişti. Duyulduktan sonra ses getiren bu özellik yani iPhone Pro Dynamic Island özelliği hakkında bilmek isteyeceğiniz detaylar bu yazımızda.

Dynamic Island özelliğini iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile duymaya başladık. Dynamic Island’ın genel olarak telefonun kendisine veya uygulamalara ait bildirimlerin görüntülenebilmesine yarayan bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Dynamic Island özelliği delikli ekran ile birleşerek, gelen bildirimlere göre genişletmekte ya da şekil değiştirmektedir. Birçok kullanıcı tarafından çok beğenilen bu özellik, şu an için iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcılarına sunulmaktadır.

Dynamic Island’da Hangi İşlevler Bulunuyor?


• Dynamic Island ile kullanıcılar artık Haritalar uygulamasını açmadan yol tariflerine ulaşabilecekler.


• Apple Pay ödeme yöntemini kullanan kişiler artık ödeme onayı ekranını Dynamic Island ile kare bir şekilde görebilecek.


• Dynamic Island sayesinde dinlediğiniz şarkının süresini takip edebilir veya şarkılarınız arasında geçiş yapabilirsiniz.


• Dynamic Island spor aktiviteleriniz konusunda da size yardımcı olmaktadır.


• Dynamic Island ile dosya aktarımı yapıldığı zaman AirDrop arayüzünü görebilmek mümkün.


• Dynamic Island ses aygıtınızı kontrol etmek için de kullanılabilmektedir.


• Hemen hemen tüm kullanıcıların kullandığı iPhone ve AirPods şarjını ve pil ömrünü görüntüleme Dynamic Island ile artık mümkün. Bunun yanı sıra düşük pil durumunda da uyarılar kullanıcılara gösterilmektedir.


• Dynamic Island üzerinde kullanıcılar kullanıcılar iPhone 14 Pro’nun sessiz modunu açıp, kapatabilecek.

Belirtmiş olduğumuz özellikler Dynamic Island’ta yer alan ve birçok kullanıcının işine yarayacak özelliklerden. Tabi zamanla bu gibi daha birçok işlev de yaratılabilir.Eklenme tarihi: 19.09.2022

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız:

Popüler Haberler