Avea’dan vergi borcu bilgilendirme servisi

Avea’dan vergi borcu bilgilendirme servisi

Mobil teknolojiler yoluyla müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Avea, vergi borçlarıyla ilgili bilgilendirme servisi projesini hayata geçirdi. Avea’nın Gelir İdaresi Başkanlığı ile hayata geçirdiği yeni kısa mesaj bilgilendirme servisi "1189" ile Avealılar, Gelir İdaresi Başkanlığı sistemlerindeki Yıllık Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Askerlik Para Cezası, Gümrük Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Harçları gibi 378 farklı başlıktaki vergi borçlarına dair bilgileri, cep telefonlarından kısa mesaj göndererek öğrenebilecekler.

Avealılar, bunun için BORC yazıp, T.C. kimlik numaralarını, nüfus cüzdanı seri/sıra numaralarını ve anne kızlık soyadlarının ilk iki harflerini, 1189’e kısa mesaj göndererek, her türlü gelir vergisine ait borç bilgilerine anında ulaşabilecekler.

Avealıların vergi borçlarını öğrenebilmek için gönderecekleri SMS’lerin ücreti tarifelerine yansıtılırken, cevaplara ilişkin SMS ücreti ise Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından karşılanacak.Eklenme tarihi: 20.11.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: