Sony Ericsson beyaz perdeye giriyor

Sony Ericsson beyaz perdeye giriyor

Mike Figgis, yeni yetişen film yapımcıları ile birlikte daha önce denenmemiş bir projeyi hayata geçirecek. Hayatını bir film hikayesine dönüştürmek isteyenlerin hayali gerçek olacak. Hikayeler, yönetmenin belirlediği kategoriler çerçevesinde cep telefonu çekimlerini içerecek. Gönderilen öyküler, Hollywood’un büyük isimlerine kadar pek çok kişi tarafından keşfedilme şansı taşıyor.

Sony Ericsson C902iSony Ericsson C902 özellikleri:

  • 49 x 108 x 10.5 mm boyutlarında, 107 gram ağırlık
  • Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
  • 7 saat konuşma, 400 saat bekleme süresi
  • Uçuş modu, USB desteği, E-Posta
  • 262000 renkli, 240 x 320 px ekran
  • 160 MB dahili hafıza, Harici hafıza desteği
  • 5 MP Cyber-shot kamera, Yüz tanıma sistemi
  • Dokunmatik kısa yol tuşları, MegaBass
  • Medya oynatıcı, Harekete duyarlı resim ve video izleme

Sony Ericsson C902i ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız


Işıklar, kamera ve motor
Life Captured’ın yönetmeni Mike Figgis proje hakkındaki görüşlerini şu sözlerle dile getiriyor: “Profesyonel olmayan insanların çektikleri fotoğraflardan bir film yapmak fikri kulağa oldukça zor gelse de, Sony Ericsson’un çeşitli ülkelerdeki yaşamın bilinmeyen yanlarını gösterme amacından etkilendim. Cep telefonlarıyla çekilen fotoğraflar, yaşamın farklı kesitlerinden görüntü elde etmenin hızlı ve ilginç bir yolu olarak her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Bu ilginç film, insanların daha önce görülmeyen özel dünyasına bir pencere açarak, günlük olayları ve kişisel anları karşılaştıracak.”

Yönetmenin seçimi filmi oluşturacak
Gönderilen bütün öyküleri izledikten sonra Mike Figgis, Türkiye dahil her bir katılımcı ülkeden en iyi potansiyeli gösterenler arasından bir ülke birincisi seçecek. Sonra bu birinciler, son film için resimlerini çekmeden önce yönetmenden kişisel bir brifing alacaklar. Her bir ülke birincisinin bu brifinge, kameralı cep telefonu fotoğrafçılığında rakipsiz bir hız seviyesine ve doğal yaratıcılığa izin veren Sony Ericsson Cyber-shot telefon C902’yi kullanarak yanıt vermek için dört haftası olacak. Ardından yönetmen ‘Life Captured’ filmini oluşturmak için resimleri bir araya getirecek.

Raindance Film Festivali
Mike Figgis tarafından belirlenecek beş seçkin yarışmacı adayı, 2008 Ekim’inde Londra’da düzenlenecek Raindance Film Festivali’nde filmin kırmızı halılı galasına katılmak için bir arkadaşı ile birlikte bir VIP seyahati kazanacak. Ayrıca, yarışmacılardan biri de, Londra’daki Raindance seyahati ile birlikte tüm masrafları karşılanacak olan bir film yapım kursu kazanacak.

Yaşamdaki anları yakalamak
Sony Ericsson Batı Avrupa Pazarlama Birimi Başkanı Stefan Streit yarışma hakkında şunları söylüyor: “Mike Figgis gibi saygın bir film yönetmeni ile çalışmaktan onur duyuyoruz. Klasik fotoğrafçılığın sınırlarını zorlayacak olan ‘Life Captured’, cep telefonu kullanımı ile film yapmanın yepyeni bir biçimini tüm dünyaya göstermiş olacak. Bu film, dünyaca ünlü bir yönetmenle çalışmak ve çalışmalarını endüstrinin önemli şahsiyetlerine göstermek açısından, film yapımcıları, fotoğrafçılar ve görsel sanatlarla uğraşanlar için, hayat boyu karşılarına bir kere çıkacak bir fırsat.”Eklenme tarihi: 11.08.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: