Windows Phone 7 Mango

Windows Phone 7 Mango

Nokia ile yapılan anlaşma sonrasında sıkca gündeme gelen Windows Phone 7 işletim sisteminin revize edilmiş yeni versiyonu Mango yayınlandı. Yeni sürüm akıllı telefon deneyiminin iletişim, uygulama ve internet alanındaki sınırlarını zorlayacak 500’ün üzerinde yeni özellikle birlikte geliyor. Windows Phone 7 işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarının ücretsiz olarak cihazlarına yükleyebilecekleri yeni sürüm sonbahardan itibaren ise piyasaya sunulacak olan cihazlarda yüklü olarak gelecek.

Bağlanmak ve paylaşmak artık daha kolay
Sosyal ağların ve anlık mesajlaşma hizmetlerinin tümünü tek bir başlıkta birleştiren yeni sistem ile Facebook sohbeti veya Windows Live Messenger arasında geçiş yapabiliyorsunuz. İletişim kişilerini, kişiselleştirebildiğiniz Live Tiles özelliğinden yararlanarak gruplama ve en son durum güncellemeleri direk başlat ekranından görüp tüm gruba hızla metin, e-posta veya anlık mesajlar gönderebiliyorsunuz.

IE 9 tarayıcı
Metni sese çevirme ve sesi metne çevirme özelliği sayesinde klavyeye dokunmadan telefonunuzdan mesajlaşabilirsiniz.Bu özellik telefonu sesle kontrol etmenizi de oldukça kolaylaştırıyor. Gelişmiş Live Tiles sayesinde uygulamaları açmadan anlık bilgiler alabiliyorsunuz. Internet Explorer 9’u kullanıyor olmasının dışında Mango sürümü internetin gücünü, mekân bilgisi ve kamera ve uygulamalara erişim gibi telefonunuzun özel yeteneklerine bağlayarak internetin daha yerel, kullanılabilir ve ilgili olmasını sağlayacak.Eklenme tarihi: 27.05.2011
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: