Vodafone Sesli İmza

Vodafone Sesli İmza

Türkiye’de ilk kez Vodafone’un sunduğu Sesli İmza uygulaması, abonelere çağrı merkezini aradıklarında daha hızlı ve güvenli işlem yapma imkanı sunuyor. Aboneyi biyometrik ses analiziyle tanıyan ve parmak izinden bile daha güvenli olan Sesli İmza uygulaması, Vodafone Grubu içinde ilk olarak Türkiye’de hayata geçirildi.

Taklit edilemez
Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamada, “İnsan sesi, parmak izi ve retinada olduğu gibi sadece kişiye özeldir ve taklit edilemez. Bu sistem, çağrı merkezini arayan abonenin biyometrik ses analizini yaparak aboneyi sesinden tanıyor. Uygulama sayesinde aboneler, doğum yeri, doğum tarihi, tarife bilgisi gibi veri doğrulama adımlarından atlayarak daha hızlı ve güvenli biçimde işlem yapabiliyor” denildi.

Vodafone'da benim sesim, benim şifrem
Sesli imza oluşturmak isteyen abonelerin Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni aramaları ve seslerini tanıtmak için “Vodafone'da benim sesim, benim şifrem” cümlesini söylemeleri yeterli. Bu işlemden sonra abone çağrı merkezini aradığında, sistem abonenin sesli imzası olduğunu anlayarak “Vodafone’da benim sesim, benim şifrem” cümlesini söylemesini istiyor. Sistem, abonenin sesinin biyometrik analizini yaparak bir saniyeden kısa sürede kimliğini doğruluyor. Bireysel ve kurumsal tüm abonelerin ücretsiz olarak yararlanabildiği Sesli İmza, bir hattı birden fazla kişinin kullanması durumunda her kullanıcıya ayrı ayrı tanımlanabiliyor.Eklenme tarihi: 22.02.2009
Kaynak: Mobiletişim | Cep telefonu seçme asistanı

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: