Vodafone BlackBerry Storm

Vodafone BlackBerry Storm

Vodafone Türkiye, dünyanın ilk “tıklanabilir” dokunmatik ekranlı akıllı telefonu BlackBerry Storm’u çok yakında piyasaya sunuyor. Hem bireysel hem kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanan BlackBerry Storm, yazı yazmada kolaylık sağlayan ve gerçek bir klavye gibi tepki veren dünyanın ilk “tıklanabilir” dokunmatik ekranına sahip. BlackBerry Storm, aynı anda tek ve çoklu dokunuşları takip ederek ekranda etkin dolaşım sağlıyor.

BlackBerry Storm 9500Blackberry Storm 9500 özellikleri:

  • 62.2 x 112.5 x 14 mm boyutlarında, 155 gram ağırlık
  • Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
  • 5,5 saat konuşma, 360 saat bekleme süresi
  • Uçuş modu, USB Desteği, E-posta Desteği,
  • 65536 renkli, 360 x 480 px ekran
  • 1 GB dahili hafıza, Harici hafıza desteği
  • 3.2 MP kamera, 10X yakınlaştırma
  • Dokunmatik ekran, GPS desteği
  • 3G desteği ile hızlı internet ve dosya transferi
  • BlackBerry desteği

BlackBerry Storm 9500 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Gerçek dokunma hissi
Akıllı telefon BlackBerry Storm’un yenilikçi dokunmatik ekranına parmakla dokunulduğunda, o noktada belli belirsiz bir çökme meydana geliyor, bırakıldığında ise ekran eski haline dönüyor. Bu hareket hafif bir tıklama sesiyle kullanıcıya bir klavyenin veya bilgisayar faresinin tuşlarına dokunma hissi veriyor. Böylece kullanıcı yapmak istediği işlemin cihaz tarafından algılandığını gösteren fiziksel bir tepki almış oluyor. Bu ise dokunmatik ara yüzün kullanımının çok daha etkin olduğu bir yazı yazma deneyimi sunuyor.

Hareket algılayıcı
BlackBerry Storm’un içinde bulunan bir hareket algılayıcı, cihaz döndürüldüğünde dokunmatik ekranın otomatik olarak düşey veya yatay konuma geçmesini sağlıyor. Ekran düşey konumdayken RIM’in SureType klavyesi, yatay konumda ise komple Q klavye görünüyor. Sadece bir dokunuşla gerçekleştirilebilen kesme ve yapıştırma gibi diğer kullanışlı işlemler de BlackBerry Storm’un zengin, akıllı telefon deneyimine dahil.

Ekranın altına dizilmiş kısa yollar
Ekran görüntüsünün alt kenarına dizilmiş ikonlar internet sitelerine hızlı erişimi, “Sayfa Görüntüsü”nden “Sütun Görüntüsü”ne geçmeyi ve “Yatay Kaydırma” ile “İmleç” arasında geçiş yapmayı sağlıyor. Güçlendirilmiş tarayıcı internetten dosya indirmeye, müzik dinlemeye ve video izlemeye ve RSS desteği sayesinde aynı desteğe sahip internet sitelerinden yenilenen
içerikleri otomatik olarak cihaza çekmeye olanak tanıyor.

Sosyal ağlara kolay erişim
Akıllı cep telefonu BlackBerry Storm, sektörün önde gelen mobil e-posta ve mesajlaşma çözümünün tüm gücünü olduğu gibi kullanıcısına aktarıyor. En yaygın tüketici ve şirket platformlarında kişisel ve iş amaçlı e-posta ve kısa mesajları (SMS), resimli mesajları (MMS), ve chat mesajlarını (IM) desteklerken, popüler sosyal iletişim ağlarına da kolayca erişim sağlıyor.Eklenme tarihi: 26.05.2009
Kaynak: Mobiletişim | Cep telefonu

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: