Ucuz telefonlar pazarı küçüldü

Ucuz telefonlar pazarı küçüldü

Her zaman telefon piyasasının en koşan segmenti olan ucuz telefonlar, 3G ve dokunmatik ekranların cazibesiyle eski ticari hacimlerini kaybettiler.

Ucuz telefonlar pazarı
Samsung Türkiye Cep Telefonları Direktörü Erbay, 3G ve dokunmatik satışlarının patladığını söyledi

Samsung Star"Vatandaş ne için kullanacağını anlamadı ama satılan iki telefondan biri 3G uyumlu oldu" diyen Samsung Türkiye Cep Telefonları Direktörü Selim Erbay, ucuz telefon satışında yaşanan daralmaya karşın dokunmatik ve 3G uyumlu telefonlara yönelik büyük ilginin altını çizdi.

Ucuz telefon pazarının durma noktasına geldiğine dikkat çeken Erbay, "3G'ye en ucuzundan en pahalısına 17 modelle girdik. 3G'ye data ağırlıklı iletişime yönelik cihazlarla hazırlamıştık ama operatörler görüntülü görüşmeyi gereğinden çok fazla öne çıkardı. Pazarda toplam satışların yüzde 50-55 seviyesinde olan ekonomik cihaz pazarı son 1.5 ayda tamamen durdu" dedi. Erbay,"3G açlığı ile inanılmaz bir talep var ama hala insanların bunları ne için kullanacağını anlamadık... 1 Ağustos'tan bu yana 3G'li cihazların satışlardaki payı yüzde 50'lere ulaştı" Erbay, "Akıllı telefon kullananların yüzde 60'ı e-posta atamıyor.Pazarda ortalama fiyatlar geçen yıl 127 Euro iken, bu yıl sonunda 200 Euro'ya çıkabilir. Çinli markalar, ÖTV farkı ve 3G rüzgarı ile önemli bir yok olma süreci yaşıyor" diye konuştu.

Bayilerle okul yapıyoruz
Son 4 yıldır TOÇEV'in 'Yaşasın Okulumuz' kampanyasına Samsung Electronics Türkiye olarak destek verdiklerini belirten Erbay, "Doğu ve Güneydoğu'da bayilerimizle birlikte 6 okul yaptırdık" dedi. Samsung Türkiye, onarılmamış köy okullarındaki çocukların fotoğraflarını geniş kitlelere ulaştırman "Yüzüm Umuttur" projesini de destekliyor.Eklenme tarihi: 30.09.2009

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: