İnternetten Tıkla, cepten Konuş

İnternetten Tıkla, cepten Konuş

Turkcell, TıklaKonuş servisiyle mobil iletişim ve internet dünyasını bir araya getiren yepyeni bir uygulamaya imza atıyor. TıklaKonuş sayesinde, internet siteleri ve benzer uygulamalarda yer alacak ikona tıklayarak, istenilen Turkcell numarasına doğru cep telefonundan çağrı başlatılabilecek.

Arkadaşlık, sohbet siteleri gibi sosyal ağlar ile ilan ve e-ticaret sitelerinin sayfalarına entegre edebileceği TıklaKonuş uygulamasından, sadece faturalı veya Hazır Kart’lı Turkcell müşterileri yararlanabilecek. Görüşme, çağrıyı başlatan kişinin faturasına servis kurgusuna göre ücretlendirilerek yansıtılacak.

Tıkla Konuş servisi nasıl çalışıyor?

  • Müşteri uygulamayı kullanan internet sitesi (Web/Wap) üzerinden Tıkla Konuş ikonuna basarak süreci başlatır.
  • Önce ikonu tıklayan müşterinin, daha sonra ise ulaşmak istenilen kişi veya kurumun cep telefonu çalar.
  • Aranan kişi cep telefonunu açtığında sesli görüşme gerçekleşir.

Numara çevirmeye gerek yok
Turkcell TıklaKonuş kullanıcıların hayatını pek çok açıdan kolaylaştıracak.

Örneğin; ilan vermek isteyen bir kişi artık cep telefonu numarasını sisteme bir kere kaydedecek. İlanla ilgilenen kişilerin ilan sahibine sesli ulaşması için, TıklaKonuş ikonuna tıklaması yeterli olacak. Kullanıcıların kendi tercihi ve izni doğrultusunda internet üzerinden başlatılan sesli görüşme, her iki kullanıcının da cep telefonu üzerinden gerçekleşecek.

Kurumsal bir internet sitesindeki ürünle ilgili bilgi almak isteyenler de, cep telefon numaralarını ilgili internet sitesinin TıklaKonuş bölümüne yazarak satış temsilcilerine doğru çağrı başlatacak ve ilgilendiği ürün özelinde bilgi alabilecek.Eklenme tarihi: 18.01.2010
Kaynak: Mobiletişim | Operatör

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: