Turkcell telefon yedekleme

Turkcell telefon yedekleme

Turkcell Telefon Yedekleme ile cep telefonunuzdaki rehberinizi, smslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, takvim kayıtlarınızı, görevlerinizi ve notlarınızı yedekleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzu değiştirdiğinizde veya bilgileri kaybettiğinizde, aynı telefona veya yeni aldığınız farklı bir telefona bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Böylece hiç bir veri kaybı yaşamazsınız. Telefon yedekleme servisi tüm Turkcell abonelerinin yararlanabileceği ücretsiz bir servistir.

Nasıl kullanacağım?
Servisle uyumlu bir cep telefonunuz varsa öncelikle YEDEK yazıp 2222'ye kısa mesaj gönderin. Telefonunuz servisi destekliyorsa, telefonunuza Telefon Yedekleme uygulamasını indirme için bağlantı içeren bir kısa mesaj gönderilir. Mesajın içerisindeki bağlantıya tıklayarak uygulamayı telefonunuza indiriniz ve kurunuz. Uygulamanın indirilmesi bittiğinde otomatik olarak kurulum başlar. Kurulum bittiğinde Turkcell Telefon Uygulama'sını tıklayarak çalıştırdığınızda karşınıza YEDEKLE, AYARLAR ve GERİ YÜKLE'den oluşan bir menü gelir. Telefonunuzu yedeklemek için YEDEKLE'yi, daha önceden yedeklediğiniz bilgileri yeni telefonunuza aktarmak için GERİ YÜKLE'yi seçmelisiniz. Ayrıca isterseniz, Turkcell TelefonYedekleme'nin Web sayfasından da saklamak istediğiniz kayıtları girerek kendi kişi listenizi oluşturabilir veya telefonunuzdan aktardığınız kayıtlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Servise uyumlu bir cep telefonum yok
Servisle uyumlu yani yedeklemeyi destekleyen cep telefonunuz yoksa, Turkcell TelefonRehberim'in Web sayfasından kayıtlarınızı girebilir, listenizi saklayabilirsiniz.

Yedekleme de bir sınır var mıdır?
Turkcell Telefon Yedekleme uygulaması ile cep telefonunu rehberinizin yanı sıra, smslerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, takvim, görevler ve notlarınızı yedekleyebilirsiniz. Rehber kayıtlarınız için en fazla 20 grup oluşturabilir ve 10.000 Adet numara kaydedebilirsiniz. Resim ve Videolar için 200 dosyayı geçmeyecek şekilde 25 MB, SMS, Takvim, görevler ve not kayıtlarınız için ise limitsiz alanınız bulunmaktadır.

Turkcell Telefon Yedekleme'deki bilgiler benim için çok önemli ve özel. Kartvizit bilgilerim nasıl saklanıyor? Başkaları bilgilerimi görebilecek mi?
Turkcell Telefon Yedekleme içinde tutulan kayıtlar size özeldir ve başka hiç kimse tarafından erişilemez. Turkcell, bu servis dahilinde tutulan bilgilere olan erişimi tamamen kişiye özel olarak kısıtlamıştır. Başkalarının bilgilerinize ulaşmasını istemiyorsanız, SüperŞifre'nizi kimseyle paylaşmayın.

Hattımı başka bir aboneye devretmem durumunda rehberimdeki kayıtlara ne olur?
Hattınızın başka bir aboneye devredilmesi durumunda telefon rehberinizdeki kayıtlarınız ve yedekleme ile ilgili bilgileriniz tamamen silinir. Hattınızı kapattırmanız durumunda adres defterinde bulunan kayıtlarınız 6 ay boyunca sizin için saklanır. Böylece hattınızı tekrar açtırmanız durumunda telefon rehberi bilgilerinize tekrar ulaşabilirsiniz. Ancak 6 ay geçtikten sonra hattınızı tekrar açtırmanız durumunda bu bilgilere ulaşamazsınız.

Yeni telefonuma rehberimi nasıl aktarabilirim?
Servisten yararlanabilmek için her iki telefonunuzun da Telefon Yedekleme'yi desteklemesi gerekmektedir. Yeni telefonunuza rehberinizi aktarabilmeniz için öncelikle mevcut telefonunuzda yer alan rehberinizi Turkcell Telefon Yedekleme'de senkronize etmeniz gerekmektedir. Telefonunuza gönderilen uygulamayı yüklemeniz rehberinizi yedeklemek için yeterli değildir. İşlemi tamamlamak için mutlaka telefonunuzda Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasından YEDEKLE'yi seçmeniz gerekmektedir. Mevcut telefonunuz ile yedeklemeyi tamamladıktan sonra sim kartınızı yeni telefonunuza takın. Yeni telefonunuza uygulamayı yükleyin (2222'ye YEDEK yazarak alabilirsiniz) ve uygulamayı çalıştırarak GERİ YÜKLE'yi seçin. Bu işlemi tamamladığınızda telefon rehberiniz olduğu gibi yeni telefonuza aktarılacaktır. Bu işlemlerin tümü ücretsizdir.

Rehber yedekleme başka ne işe yarar?
Turkcell Telefon Yedekleme ile telefon rehberini yedeklemiş aboneler, telefonları kapalıyken arayan numaraları, eğer rehberinde kayıtlı ise, numara yerine kaydettikleri isimle görürler.

Turkcell Telefon Yedekleme web sitesinde yedekleme hatalarını nasıl düzeltebilirim?
Silinen kartvizit bilgileri çöp kutusuna gönderilir ve buradan geri kurtarılabilir. Turkcell Telefon Yedekleme servisi, çöp kutusunun içeriğini her 30 günde bir siler. Bilgiyi geri almak istiyorsanız 30 gün içinde bunu yapmalısınız. Aksi takdirde çöp kutusundan silinen bilgiler geri kurtarılamaz. Kartvizit bilgileriniz hatalı geldiyse Web sitesi üzerinde ilgili kartvizit bilgilerini düzeltebilir ve bundan sonra yapacağınız ilk geri yükleme işlemi ile bu bilgilerin telefonda da düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Yedekleme yaparken cep telefonu rehberimdeki bilgileri kaybetmemek için nelere dikkat etmeliyim?
Yapacağınız ilk başarılı yedekleme işlemi sonucunda cep telefonu rehberinizdeki tüm kayıtlar Turkcell Telefon Yedekleme servisine aktarılır. Bu ilk yedekleme işleminden sonra cep telefonu rehberinizde yaptığınız herhangi bir ekleme/değişikliği Turkcell Telefon Yedekleme'de de görebilmek için tekrar yedekleme yapmanız gerekir. Aynı şekilde Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasını da yeni kayıt ekleme veya değişiklikler için kullanıyorsanız, bu sayfada yaptığınız herhangi ekleme veya değişikliklerin hepsi cep telefonunuzdan başlattığınız geri yükleme işlemi sonucunda cep telefonu rehberinizde de görülür. Yani, Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasında bir kayıt sildiyseniz, yedekleme sonrasında bu kayıt cep telefonundan da silinir. Bu nedenle cep telefonu rehberinizden silmek istemediğiniz kayıtları kesinlikle Turkcell Telefon Yedekleme Web sayfasından da silmemeniz gerekir.

Telefonum, Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasını desteklemiyor, gelen yedekleme ayarlarını kaydettim ve rehberimi yedekledim. Telefon rehberim otomatik yedeklenecek mi?
Turkcell Telefon Yedekleme servisini uygulama yüklemeden kullanan Nokia 2630, 9300, 9500, 1680 ve Sony Ericsson W800i sahibi abonelerimiz otomatik yedekleme özelliğinden faydalanabilir. Bu telefonlara sahip abonelerimiz rehberleri 15 günde bir Turkcell tarafından uzaktan ücretsiz yedeklenecektir.Eklenme tarihi: 27.03.2009
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: