Turkcell Open ID

Turkcell Open ID

Farklı farklı şifreler ezberlemeye, aklınızda tutmaya, her yere kullanıcı adı/şifre yazıp sonra nereye yazdığınızı aramaya, Turkcell-ID’de tek bir kullanıcı adı ve şifre yaratarak son verebilirsiniz. Turkcell-ID’yi pek çok yerli site dışında Open ID Logosu gördünüz sitelerde de kullanabilirsiniz.

Turkcell IDÜcretsiz
Turkcell-ID’nizi bu sitelerde kullanmak için giriş yapacağınız sitede Open ID opsiyonunu seçmek ve kullanıcı ismi ve Turkcell-ID şifrenizi girmeniz yeterlidir. turkcellid.turkcell.com.tr sayfasından ücretsiz kayıt ol seçeneği ile kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız yeterli. Turkcell-ID almak ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

Diğer operatör kullanıcıları da yararlanabilir
Turkcell-ID, Turkcell ve diğer operatör kullanıcılarının yararlanabileceği, Açık-Kimlik (OpenID) kullanabilmeleri için geliştirilmiş bir kimlik sağlayıcısıdır. Turkcell-ID ile tek bir kullanıcı adı/şifre tanımlayarak tüm Turkcell ID kullanılan sitelerde başka hiçbir kullanıcı adı/şifre oluşturmaya gerek kalmadan Turkcell-ID'nizle sitelere giriş yapabilirsiniz.Eklenme tarihi: 06.10.2010
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: