Turkcell Gönüllüleri'ne onur ödülü

Turkcell Gönüllüleri'ne onur ödülü

Turkcell çalışanlarının oluşturduğu Turkcell Gönüllüleri, “Hayat Ormanı Derneği”ndeki gönüllü çalışmalarıyla PR News Nonprofit PR Awards’da (Kâr amacı gütmeyen PR Ödülleri) İç İletişim kategorisinde “Onur” ödülünü kazandı.

Nokia 15062007 yılında da ödül almıştı
Washington Press Hall’da düzenlenen törenle Turkcell Gönüllüleri adına ödülü alan Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer, “7 sene önce başladığımız yolculukta binlerce çocuğun gülümsemesi için bir şeyler yapalım demiştik. Geldiğimiz yer bizi o kadar heyecanlandırıyor ki… Bize Ne yapıyorsunuz ? diye sorulduğunda şu yanıtı veriyoruz: Turkcell çalışanlarının farklı hayatlarla tanışmalarını sağlarız. Bu hayatlara değer katarız. Elimizi taşın altına koyarız. Ayrıca Turkcell Gönüllüleri, 2007 yılında da International Public Relations Association’dan Dünya Altın Ödülü’ne layık bulunmuştu.

Hayat Ormanı projesi
Turkcell çalışanlarının çeşitli sosyal faaliyetlere gönüllü destek vermesini sağlayan ve çalışanların yerel ağ üzerinden erişebildiği Hayat Ormanı’nda her ağaç bir projeyi, her yaprak ise o projedeki gereksinimleri temsil ediyor. Yardımda bulunmak için çalışanların istedikleri ağaçta bir yaprak seçip tıklamaları gerekiyor. Böylece başlangıçta sarı renkte olan ağaçlar, yaprakları tıklanıp projedeki gereksinimler karşılandıkça yemyeşil bir ormana dönüşüyor.

Turkcell Gönüllüleri
Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, yardıma ihtiyacı olan kişi ve projeleri sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tespit ediyor ve şirket içinde organizasyonlar düzenleyerek Turkcell çalışanlarının bireysel olarak kişi ve projelere destek vermelerini sağlıyor. Meraklı, iletişimi kuvvetli, teknolojiyi kullanan, katılımcı, çevreci ve sorgulayan çocuklar için kendi ürettikleri projeleri gerçekleştiren Turkcell Gönüllüleri bu çalışmalarının yanı sıra, her sene heyecanlandıran, farklı kitlelere yönelik (çevre, istihdam, engelliler vb.) çalışmaların içinde yer alıyorlar.Eklenme tarihi: 17.11.2009
Kaynak: Mobiletişim | Operatör

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: