Turkcell dünyanın 25. büyük şirketi

Turkcell dünyanın 25. büyük şirketi

Turkcell; iletişim ve teknoloji şirketlerinin Standard&Poor's finansal verilerine göre sıralandığı ‘Businessweek Infotech 100' listesinde 25. sıraya yerleşti. Intel, Cisco, HP, LG, Samsung, SAP gibi dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin önünde yer alan Turkcell, listeye giren Avrupa şirketleri arasında da 5. oldu.

Turkcell dünyanın 25. büyük şirketi Bu Türkiye’nin başarısıdır
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell'in üst üste beşinci kez Infotech 100 listesine girmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Ciliv, “Bu önemli araştırmada dünya devi şirketlerinin önünde Türkiye'nin Turkcell'i olarak yer almak bizi onurlandırdı, gururlandırdı. Bu başarı Turkcell çalışanları, iş ortakları ve bayilerinden oluşan ekosistemin ve Türkiye'nin başarısıdır. Hızımızı kesmiyoruz. Dünyada iletişim ve teknoloji alanındaki yatırımlarımızla fark yaratmaya devam etmek istiyoruz ve daha yapacak çok işimiz olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Türkiye’den sadece Turkcell
Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden 19 iletişim ve teknoloji şirketinin girebildiği listede, son beş senede olduğu gibi bu yıl da Türkiye'den sadece Turkcell yer aldı. ‘Bu yıl “Businessweek Infotech 100'de online alışveriş devi Amazon.com birinci sırayı alırken, Apple ikinci, IBM onüçüncü ve dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Oracle 22., Microsoft ise 23. oldu.Eklenme tarihi: 09.06.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: