Turkcell 3G kapsama alanı

Turkcell 3G kapsama alanı

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, altyapı çalışmalarını tamamladığı kayak merkezleri ve 453 kilometrelik İstanbul-Ankara otoyolunun tamamını da 3G kapsaması altına aldı. Uludağ, Kartalkaya, Palandöken, Kartepe, Sarıkamış, Erciyes, Ilgaz, Davraz, Saklıkent gibi yerli ve yabancı turistlerin gözde kayak merkezlerinde de artık Turkcell 3G konforu yaşanıyor.

Nokia 5330 Mobile TVTürkiye nufusunun %67’si kapsama alanında
3G kapsamasını her geçen gün genişleten Turkcell’in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, 30 Temmuz’dan beri yatırımlarını aralıksız sürdürerek 3G ile şimdiden Türkiye nüfusunun yüzde 67’sini kapsadıklarını belirtti: “Şehir merkezleri ve yazlık tatil yörelerinden başladığımız 3G kapsamamızı her geçen gün daha da genişletiyoruz. Kısa süre önce yaptığımız yatırımla da kış tatilleri süresince müşterilerimizin 3G hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyoruz.”

Tarihi ve turistik önemi olan yerler
Terzioğlu, kayak merkezlerinin yanı sıra yıl boyunca yoğun turist çeken Nevşehir Kapadokya, (Ürgüp, Göreme, Avanos), Karabük Safranbolu, Bartın Amasra ve İnkumu, Trabzon Uzungöl, Bolu Abant ile Amasya Kral Mezarları, Sivas Gökmedrese, Ağrı İshak Paşa Sarayı gibi tarihi ve turistik önemi olan yerlerde de Turkcell 3G kapsamasının sağlandığını vurguladı.

İstanbul-Ankara otoyolunda ilk ve tek %100 3G kapsaması
İlter Terzioğlu ayrıca, Turkcell’in 453 kilometrelik İstanbul-Ankara otoyolunu da yüzde 100 3G kapsaması altına alan ilk ve tek operatör olduğunu açıkladı: “İstanbul-Ankara otoyolu ülkemizin en önemli güzergahlarından biri. Turkcell olarak Bolu Tüneli de dahil olmak üzere bu yolda kesintisiz 3G servisi sunuyoruz. Müşterilerimiz özellikle iş seyahatlerinin yoğun olduğu bu yolda sunduğumuz kapsamayla işlerine yol boyunca kesintisiz ve 3G hızıyla bağlanabiliyorlar.” dedi.Eklenme tarihi: 15.12.2009
Kaynak: Mobiletişim | Operatör

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: