Turkcell 3G Ericsson ile kurulacak

Turkcell 3G Ericsson ile kurulacak

Ericsson, Turkcell'in WCDMA/HSDPA şebekesi ile ilgili servisleri kurma ve yapılandırma konusunda ana tedarikçi olarak bir sözleşme imzaladı. Yapılan anlaşma ile Turkcell yüksek hızlı internet ve diğer gelişmiş servisler gibi yüksek hızlı mobil genişbant hizmetlerini Türkiye çapında sunabilecek.

Google MagicTüm sorumluluk Ericsson’da
Anlaşma, tüm çekirdek şebekeyi ve Ericsson’un mevcut 2G Radyo Sistemleri ve Radyo Şebekesi olan tüm bölgelerini kapsıyor. Ericsson, sistem entegrasyon, teknik destek, şebeke kurulumu ve uyarlanmasını da içeren her türlü servisten de sorumlu olacak.

3G yatırımlarımızı sürdüreceğiz
Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, konu ile ilgili olarak: “Kapsama alanımız ve kalitemizin tıpkı bugünkü gibi 3G’de de liderliğini koruması için 3G yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Altyapı çalışmalarımızdan bağımsız olarak, müşterilerimize daha uygun ücretlerle, daha hızlı şekilde istedikleri her yerden kullanabilecekleri gelişmiş servis ve ürünler sunmak için çalışıyoruz. Türkiye’ye ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.Eklenme tarihi: 14.03.2009
Kaynak: Mobiletişim | Cep telefonu seçme asistanı

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: