Turkcell 3G, Cisco ve Openet iş birliği

Turkcell 3G, Cisco ve Openet iş birliği

Cisco ve Openet tarafından sunulan ve Haziran 2009’da Turkcell tarafından hayata geçirilen birleşik çözüm, gerçek zamanlı paket denetlemeyi, sınıflandırmayı ve mobil veri kullanan binlerce müşterinin kullanımını fiyatlandırmayı sağlayan akıllı bir şebeke sistemi sunuyor.

Nokia N97 miniYüksek performanslı servis modülleri
Bu sistem, operatörlerin veri servislerini faturalı ya da ön ödemeli olarak sunmasına olanak tanıyor. Cisco ve Openet tarafından sağlanan altyapı, Turkcell’in 36 milyonu aşkın abonesine başvuru esnasında, alınan hizmetlere veya kullanılan verinin bant genişliğine göre olmak üzere çeşitli faturalandırma seçenekleri sunuyor. Turkcell tarafından sunulan, Openet’in FusionWorks birleşik fiyatlama çözümü Cisco’nun yüksek performanslı 7600 serisi (SAMI) servis modülleri üzerinde çalışıyor.

Mobil veri hizmetleri
Temmuz ayında başlayan 3G hizmetlerinde, Turkcell’in yükselen veri trafiği akışının düzenlenmesine yardımcı olan bu hata toleransı yüksek çözümle, içeriğin doğru faturalanması, filtreleme, yönetim ve analiz sağlanıyor. Bu sayede Turkcell, bir yandan şebekesini gelecek teknolojilere hazırlarken, diğer yandan da müşterilerine kişiselleştirilmiş mobil veri hizmeti sunuyor.

Ek sunucular geliyor
Openet’in FusionWorks birleşik fiyatlama çözümü abonenin kimliğini, kullandığı servisi ve servisi kullanmak için izni olup olmadığını doğrularken, fiyatlandırma ve oturum yönetimi ile ilgili bilgi sağlıyor ve kullanılan servisleri fiyatlandırıyor. Bu imkanlar, Turkcell’in daha kesin bir fiyatlandırma için ihtiyacı olan işlemsel zekayı sağlıyor. Cisco Turkcell’e şebeke trafiğini kontrol etmek ve kullanımı fiyatlandırmak için gerekli denetim içeriğini sağlayıp İstanbul’daki donanımını güçlendirirken, Ankara’daki ek sunucuları da kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyor.

2G ses, 3G veri iletişimi
Bu birleşik çözüm öncelikle Turkcell’in 2G şebekesindeki mevcut verileri yönetmek ve 3G veri kullanımının hızına yetişmek için sunuluyor. Turkcell’in 2G şebekesini kullanan müşterileri ağırlıklı olarak ses ve kısa mesaj servisi hizmetlerinden faydalanıyor. Gerçek zamanlı GPRS alışverişini yönetmek, Turkcell’in veri hizmetlerinde kârlılığını artırmasını ve böylece yaşayan canlı bir ticari konum yaratmasını sağlıyor.Eklenme tarihi: 11.10.2009
Kaynak: Turk.internet

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: