Sony’nin amiral gemisi Xperia Z ve Xperia ZL

Sony’nin amiral gemisi Xperia Z ve Xperia ZL

Uzun süredir İnternet’e sızan görselleriyle birlikte haberlere sürekli konu olan Sony’nin son akıllıları Yuga ve Odin kod adlı Xperia Z ile Xperia ZL’nin basın görselleri ortaya çıktı.


Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemiyle birlikte çıkacak telefonlar, 5 inçlik ekranıyla Full HD (1920 x 1080) çözünürlüklü görüntü sunacak. Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro işlemci kullanan telefonlar Adreno 320 grafik arabirimi ve 2 GB RAM ile destekleniyor. Xperia Z ve Zperia ZL’de diğer Sony markalı telefonların aksine artık fiziksel tuş bulunmazken, ZL’nin ön kamerasının alışık olmadığımız bir yerde bulunması ayrıca dikkat çekiyor.

Z ile ZL’nin aynı donanıma sahip olacağı dedikodular arasında yer alsa da bu bilgilerin henüz kesin olmadığını belirtelim. Aynı zamanda Xperia Z modelinin Xperia ZL’nin aksine suya ve toza dayanıklı bir yapıya sahip olduğu da yine dolaşan dedikodular arasında. Telefonların tanıtılacağı tarih ise Sony’nin 7 Ocak’ta yapacağı basın toplantısı hedef gösteriliyor.Eklenme tarihi: 02.01.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: