Sony Firefox OS kullanan telefon üretecek

Sony Firefox  OS kullanan telefon üretecek

Mobil Dünya Kongresi MWC 2013 hızını kaybetmeden devam ederken yeni bir işletim sistemi de kongrede kullanıcıların karşısına çıktı. Mozilla’nın yeni işletim sistemi Firefox OS.


Açık kaynak koduyla herkesin ilgisini çeken Firefox OS, HTML 5 altyapısı sayesinde tamamen özelleştirilebilir bir yapıya sahip. Mevcut mobil işletim sistemlerinin eksikliklerinden de ders çıkartarak hızlı ve düzenli bir yapı vaat eden işletim sistemli telefon üretecek firmalarda hiç yabana atılacak cinsten değil. Özellikle Sony’nin kongrede yaptığı duyuruyla birlikte Firefox OS’un pazarda önemli bir yer edineceğini tahmin etmek hiç de zor değil.


Kongrede ZTE cihazlar üzerinde tanıtımı yapılan Firefox OS ekosistemine ilerde LG ve Huawei’den sonra Sony’nin katılacağı artık resmileşti. 2013’ün ortalarına doğru tüketiciyle buluşacak yeni mobil işletim sisteminin mevut pazardaki payı herkesin merak konusu. Bakalım mobil işletim sistemleri arasında süregelen rekabetin yeni oyuncusuna kullanıcılar nasıl yaklaşacak.Eklenme tarihi: 26.02.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: