Sonunda Windows Phone’lar da Goole Maps’i görüntüleyebiliyor

Sonunda Windows Phone’lar da Goole Maps’i görüntüleyebiliyor

Google ile Microsoft arasında Windows Phone yüzünden ortaya çıkan gerilim, Windows Phone kullanıcılarının Google Maps’e ulaşmalarıyla biraz olsun hafiflemiş görünüyor.


Google tarafından yapılan açıklamalarda Windows Phone için birçok uygulamasını çıkartmayı düşünmediğini söylemesiyle ortaya çıkan gerilim, özellikle birçok site ve uygulamada kullanılan Google Maps’in Windows telefonlarda görüntülenememesi ile artmıştı. Internet Explorer Mobil tarayıcısının WebKit desteği sunmamasından kaynaklanan sorun, Google tarafından sonunda çözülerek Windows telefonlar tarafından da haritaya ulaşılmasını sağladı. Windows telefon kullanıcıları uygulama olarak olmasa da tarayıcı üzerinden maps.google.com’a girerek haritaya artık ulaşabilecekler.

Google ile Microsoft arasındaki bu gerilim biraz olsun hafiflemiş görülse de kolay kolay bitecek gibi görülmüyor. İki tarafta bu konuda birbirini suçlarken hala Google, birçok uygulamasını Windows Phone için geliştirmeyeceğini belirtiyor.Eklenme tarihi: 11.01.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: