Samsung Wave: Karşı konulmaz

Samsung Wave: Karşı konulmaz

Samsung’un yeni harikası 8500 Wave. 1 GHz işlemcisi ve Samsung’un geliştirdiği bada işletim sistemine sahip telefon ihtiyacınız olan her şeye en kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. Büyük bir dokunmatik ekrana sahip Wave, çoklu teması algılayabiliyor ve çizilmeye karşı dayanıklı bir yüzeye sahip.

Samsung S8500 WaveSamsung S8500 Wave özellikleri:

 • 56 x 118 x 10.9 mm boyutlarında, 118 gram ağırlık
 • Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
 • 5 saat konuşma, 450 saat bekleme süresi
 • Uçuş modu, USB Desteği, E-posta Desteği,
 • 16777216 renkli, 480 x 800 px ekran
 • 2 GB / 8 GB dahili hafıza, Harici hafıza desteği
 • 5 MP kamera, Otomatik netleme
 • 3G teknolojisi, Görüntülü görüşme
 • Kablosuz bağlantı, GPS desteği

Samsung S8500 Wave ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Samsung S8500 Wave ile çekilen resimler
 • Samsung S8500 Wave ile çekilen resimleri indirmek için tıklayınız.
 • Diğer cep telefonları ile çekilen resimleri görmek için tıklayınız.

Süper AMOLED kapasitif ekran
Dokunmatik ekrandaki temel prensip oldukça basittir. Parmağınızı veya özel kalemi ekrana dokundurduğunuzda cihazın gözleyebileceği bir değişiklik olur. Ses veya ışık dalgalarına dayalı sistemlerde parmağın fiziksel olarak yansıttığı veya engellediği dalgalara bakılır. Kapasitif dokunmatik ekranlarda ise elektriksel şarjı tutabilmek için kapasitif malzeme kullanılır. Dokunulan alandaki elektriksel şarj değişimi algılanır. Rezistif ekranlarda ise parmaklarla uygulanan basınç iletken ve rezistif katmanları birbirine dokundurur. Böylece değişen devre direncine bağlı olarak algılama yapılmış olur.

Akıllı ekran ve tuş kilidi
Akıllı ekran ve tuş kilidinde, ekran üzerine çizeceğiniz bir şekil ile korumayı kaldırabiliyorsunuz. Örnek olarak kilit kodu olarak S harfini belirlerseniz, kilit aktif iken ekrana S harfi çizmeniz durumunda kilit açılmaktadır.

El yazısı tanıma
El yazısı tanıma özelliği bulunan Wave, ekran konusunda oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahip. AMOLED ekran teknolojisinin mimarı olan Samsung, yeni modelde Süper AMOLED ekran kullanmış. Geliştirilen bu teknoloji ile telefon hem daha az enerji tüketiyor hem de renkleri daha canlı ve parlak verebiliyor.

3G’nin tüm gücü
3G teknolojisine tam uyumlu olan Wave, 7.2 Mbps hızı destekliyor. Bununla birlikte 3.5 G olarak adlandırılan HSUPA teknolojisini de destekliyor. Şebekenizin bu hızları desteklemesi durumunda, cep telefonunuzdan şaşırtıcı internet hızlarına ulaşabiliyorsunuz.

Kamerası oldukça etkili
5 MP kamerası bulunan Wave, dijital özellikleri ile de sizi şaşırtıyor. Samsung’un son zamanlarda tüm telefonlara yerleştirdiği göz kırma ve gülücük yakalama modu bu telefonda da bulunuyor. DVD kalitesinde videolar çekebilen Wave, GPS desteği ile çektiğiniz fotoğraflara yer etiketleri yerleştirebiliyor.

Resim Galerisi

Resimlerin devamı için tıklayınız
Eklenme tarihi: 03.03.2010
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: