Samsung Wave artık Android’li

Samsung Wave artık Android’li

İlk piyasaya sürüldüğü zaman Bada işletim sistemiyle beraber farklı bir telefon olarak teknoloji sevenlerin çok hoşuna giden Samsung Wave, daha sonrasında Bada’ya olan desteğin azalması ve çektiği uygulama sıkıntısıyla beraber kullanıcıları için bir hayal kırıklığı olmuştu.

Bağımsız olarak çalışan ve telefonlar için Android işletim sistemi ROM’ları geliştiren Cyanogen ekibi ise bir süredir Samsung Wave için de Andorid ROM’u hazırlamak için çalışıyordu. Uzun bir bekleme sürecinin sonunda ekip Android 4.2.1 Jelly Bean’i Samsung Wave’e port etmeyi başardı.


CyanogenMod 10.1 Nightly işletim sistemininin cihaz üzerinde yeterli donanım sayesinde gayet düzgün çalıştığı gözlenirken, problem sadece cihazın dahili hafızası. Bu yüzden ekip de uygulamaları direk SD karta yüklenmesi gerektiğini belirtiyor. Wave 2 için de hazırlanan işletim sisteminin en geç Şubat ayında stabil sürüme geçmesi bekleniyor. Haberle ilgili daha ayrıntılı bilgi için XDAdevelopers sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.Eklenme tarihi: 25.12.2012

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: