Otobüsü kaçırdım derdine son

Otobüsü kaçırdım derdine son

Hollandalı bilim adamları, halkın otobüsleri daha fazla tercih etmesini sağlamak için "akıllı otobüsler" geliştiriyor. Delft Üniversitesi'nden uzmanların üzerinde çalıştığı "Superbus" adlı otobüsler, yolcuların hızlı, rahat ve yüksek teknolojiyle yolculuk etmesini sağlıyor.

Asus J501Otobüsü kaçırdım derdine son
Uzmanların verdiği bilgiye göre, bu otobüslerin belirli tarifesi olmayacak. Yolcular gidecekleri yeri internet üzerinden veya cep telefonundan mesajla bildirecek. Aşağı yukarı aynı zamanda aynı yere gidecek olanlar belirlenecek ve otobüs bu kişileri taşıyacak. Böylece "otobüsü kaçırdım" derdi kalmayacak. Özel bir sistem üzerinde ilerleyecek olan otobüsler, gerektiğinde de asfalt yolda da ilerleyebilecek.

Mobilize Bilgi
Cep telefonu almadan önce, sitemizdeki telefonlara yapılan yorumları mutlaka okuyunuz. Bu sayede, beğendiğiniz telefonu kullanan kişilerin deneyimlerini paylaşmış olur ve telefonun üzerinde inceleme imkanı bulamadığınız özellikleri de yine kullananlar tarafından öğrenmiş olursunuz. İsterseniz siz de kullandığınız telefon hakkında yorum yapabilirsiniz.Eklenme tarihi: 23.12.2007
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: