Nokia Series 40 6. versiyon

Nokia Series 40 6. versiyon

Nokia, kitle pazar için geliştirdiği Series 40 6. Versiyon mobil cihazlara yönelik yeni yazılım geliştirme setini (Software Development Kit - SDK) piyasaya sürdü. Böylece, uygulama geliştirme uzmanlarına ve ağ operatörlerine, yüksek hacimli mobil telefon pazarı için benzersiz uygulama ve servisler yaratmalarını sağlayacak yeni araçlar sunuldu.

Nokia 7510 SupernovaYeni versiyona dayalı ilk cihaz
Series 40 6. Versiyon SDK, www.forum.nokia.com/tools adresinden indirilebiliyor. Bu duyuru, Series 40 6. Versiyon platformuna dayalı en yeni cihaz olan Nokia 6260 Slide modelinin duyurusuyla aynı zamana rastladı. Nokia 6260 Slide, dünya genelinde mobil aboneler için ileri düzey yetenekler ve gelişmiş işlevsellik sunuyor. Nokia, Haziran ayında, Series 40 6. Versiyon’a dayalı ilk mobil cihaz Nokia 7510 Supernova’yı duyurmuştu. Bu cihaz, 2008’ in dördüncü çeyreğinde dünya genelinde pazara sürülecek.

Nokia WebKit Open Source Browser
Series 40 6. Versiyon’un Nokia WebKit Open Source Browser desteği, mobil içerik ve servis sağlayıcılara, Series 40 mobil telefonları tam web görünümü ve deneyimine kavuşturma imkanı veriyor. Bu destek, daha önce S60 akıllı telefon platformunda bulunuyordu. Webkit Browser özellikleri, popüler Pointer kullanıcı arayüzü, Artımlı Sayfa İşleme, Sayfaya Genel Bakış ve Görsel Tarih tarama, ayrıca tam ekran web sayfalarının kolay ekran navigasyonu için Minimap tarama içeriyor.

Mobil 3D grafik görüntüleme
Series 40 6. Versiyon, birlikte çalışabilir Adobe Flash Lite 3.0 platformunu destekliyor. Böylece, zengin grafiksel mobil içerik sağlıyor. Bu içerik, genişletilmiş ana ekran UI çözünürlüğüyle daha da geliştiriliyor. Söz konusu çözünürlük, endüstri lideri yazılım ve servisler geliştirmek ve sunmak için ek fırsatlar yaratılmasını kolaylaştırıyor. Series 40 6. Versiyon’un yeni HVGA Portre 320x480 ana ekran UI çözünürlüğü, Nokia 6260 Slide gibi cihazlara, akan video uygulamalarına erişim, görüntü işleme, mobil 3D grafik ve ölçeklenebilir 2D Vektör grafik gibi özellikler katıyor.Eklenme tarihi: 28.12.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: