Nokia Ovi’den 3 yeni servis

Nokia Ovi’den 3 yeni servis

Mobil iletişim devi Nokia, bugün düzenlediği online etkinlik ile Ovi.com’un kişisel bilgi yönetimi (PIM/personal information management) senkronizasyon fonksiyonu ‘Sync’ ile bilgisayarlara özel ‘Nokia Ovi Suite for PC’ ve uzaktan-erişim hizmeti ‘Files on Ovi’’yi tanıttı. Ovi bu farklı hizmetler sayesinde sade ve birleşik bir arayüzün sunduğu farklı yöntemlerle kişisel bilgi ve araçlarınızı yönetmenize yardımcı oluyor.

Nokia 6220 ClassicTelefon senkronizasyonu
Halen beta sürümü olarak sunulan Ovi.com’un yeni versiyonu, bir Nokia cihazı ile www.ovi.com arasında takvim, rehber, not ve görevlerinizi senkronize etmeyi sağlıyor. Bu fonksiyon ile Ovi kullanıcıları, İnternet’e bağlı oldukları her an ulaşıp değişiklik yapabilecekleri önemli bilgilerinin online yedeklemesini yapabiliyorlar. Nokia bu sayede çalınma ya da kaybolma durumunda, kullanıcılarının özel ve önemli bilgilerini koruma altına alarak mobil deneyimlerini geliştirdiğine inanıyor.

Share on Ovi
Bilgisayar için geliştirilen ‘Nokia Ovi Suite for PC’ uygulaması ile Nokia cihazınızdaki bilgi ve dosyalarınızı kolaylıkla bilgisayarınıza kopyalayabilir, Nokia cihazınızdaki bilgilerinizi yedekleyebilir, Nokia’nın bu yılın ilk aylarında sunduğu paylaşım servisi ‘Share on Ovi’ye resim ve videolarınızı yükleyebilirsiniz.

Files on Ovi
‘Files on Ovi’, İnternet’e bağlı bilgisayarınızdaki dosyalara herhangi bir İnternet tarayıcı destekli cep telefonundan ya da mobil bilgisayardan ulaşabilmenize imkan tanıyor. Dosyalarınıza her an ulaşabilmek için kişisel bilgi depolama alanınız ‘Anytimes Files’a da dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Bu hizmet Nokia’nın 2007 yılında Avvenu’yu satın alması ile elde ettiği yazılım ve uzmanlığa dayanıyor.Eklenme tarihi: 11.09.2008
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: