Nokia Ovi Lifecasting

Nokia Ovi Lifecasting

Kişisel ve konuma duyarlı internetin gelecek bölümlerinin kapılarını açan Nokia, dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook ile bir iş ortaklığı olan Ovi Lifecasting servisini duyuruyor. Ovi Lifecasting insanların konum ve durum güncellemelerini bir mobil cihazın ana ekranından doğrudan Facebook hesaplarına yayınlamalarını sağlayan ilk uygulama. Lifecasting yalnızca güncel durum yayınlamanın ötesine geçiyor, insanlarla daha derin ve yakın ilişkiler kurmayı sağlıyor. Mesajlar ya da durum güncellemeleri göndermek, hatta bir arkadaşın ya da bir yerin konumunu bulmak gibi yeni iletişim biçimlerine kapı açıyor.

Nokia N97İlk olarak N97 ve N97 mini’de
Lifecasting ilk olarak, başarılı Nokia N97’nin eşlikçisi olan yeni Nokia N97 mini’de sunulacak. Sosyal ve tarz bilincine sahip tüketicilere yönelik tasarlanan Nokia N97 şık metal ayrıntılar içeren, mini kayarak açılan 3,2 inçlik dokunmatik ekrana, QWERTY klavyeye ve bir parmak izi kadar özgün olmasını sağlayan tamamen özelleştirilebilir ana ekrana sahip daha küçük bir mobil bilgisayardır. Nokia N97 mini Nokia N97’nin özgün tasarımını temel alan kompakt bir cihazda gerçek bir kişisel internet deneyimi sunuyor.

Güncelleme paketi geliyor
Ovi Lifecasting, Nokia Beta Labs ile Nokia N97 ve Nokia N97 mini’de kullanıma sunulacak. Nokia N97 mini, Ekim ayında Nokia N97 için ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak yeni yazılımı içeriyor. Yeni yazılım ana ekran widget’ları ve parmakla kaydırma gibi ek kullanım geliştirmeleriyle birlikte her iki cihaza da dikkat çekici yeni deneyimler ekliyor.Eklenme tarihi: 06.09.2009
Kaynak: Mobiletişim | Cep telefonu

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: