Nokia Nseries Kısa Film Yarışması

Nokia Nseries Kısa Film Yarışması

Nokia, geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği ve büyük ilgi gören Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’nın ikincisine hazırlanıyor. Başvuruları 6 Ekim - 21 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan yarışmada, 10 finaliste değerli ödüller verilecek.

Nokia N95Geçen yıl 400 başvuru yapıldı
Gelişmiş multimedya özellikleriyle mobil dünyada bir çığır açan Nokia Nseries, sinema sanatına verdiği desteği; Filmekimi sponsorluğu, 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali tema sponsorluğu ve 2. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’yla sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl birincisi yapılan ve alanında bir “ilk” olan 1. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması büyük ilgi çekmiş, 400’e yakın başvuru almıştı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) katkılarıyla gerçekleştirilen yarışma, bu yıl da aynı kurguyla devam ediyor.

Katılım koşulları
Nokia ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’na başvurular 6 Ekim – 21 Aralık 2007 tarihleri arasında yapılabiliyor. Yarışmaya katılım için herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmuyor. Kısa filmlerin herhangi bir kameralı cep telefonu veya dijital kamerayla çekilmesi gerekiyor. Buradaki iki temel zorunluluk, kısa filmlerin 1 Mayıs 2006 tarihinden sonra çekilmiş ve daha önce bir festivalde ya da yarışmada ödül kazanmamış olması. Filmlerin süresi ise, jenerik de dahil olmak üzere en fazla 5 dakika olmak zorunda. Başvuru için gerekli evrakların ve diğer detayların tam listesi www.nserieskisafilm.com web sitesinden alınabiliyor.

Nokia N95 8GBSeçim süreci
Yarışmada ilk 10’a giren katılımcılar 14 Ocak 2008’de açıklanacak. Bu yarışmacılara birer Nokia N95 multimedya bilgisayarı hediye edilecek. Daha sonra bu 10 finalist, Nokia N95’lerle birer kısa film daha çekecek. Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan başkanlığında, sinema eleştirmeni Alin Taşçıyan, görüntü yönetmeni Gökhan Atılmış, Nokia Türkiye ve Doğu Akdeniz Multimedya Pazarlama Müdürü Sertaç Şener ve İstanbul Film Festivali Direktör Yardımcısı Kerem Ayan’dan oluşan jürinin bu 10 film arasından yapacağı seçimle, yarışmayı kazanan film ve yönetmen belirlenecek. Tema ve tür gibi kısıtlamaların olmayacağı kısa filmlerin değerlendirilmesinde, teknik kaliteden çok, özgünlük ve yaratıcılık dikkate alınacak.

Birinciye 5.000 YTL
10 Nisan 2008’de açıklanacak olan sonuçlara göre birinci 5.000 YTL, ikinci 3.000 YTL, üçüncü de 2.000 YTL kazanacak. Yine geçen yıl olduğu gibi, ödül töreni 27. Uluslararası Film Festivali kapsamında yapılacak ve ilk üçe giren filmler, 3-20 Nisan tarihleri arasındaki festivalde Türk filmlerinden önce sinemaseverlere sunulacak.Eklenme tarihi: 04.10.2007
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: