Nokia N97, Türkiye’ye özel widget'lar

Nokia N97, Türkiye’ye özel widget'lar

Nokia'nın yeni tanıttığı Nokia N97, yerel widget'lar ile mobil internet deneyimini kişiselleştiren ve bilgilerin canlı olarak alınmasını sağlayan uygulamaları kullanıcılarına sunuyor. Nokia bu uygulamaları yerelleştirmek adına kendi alanında lider firmalarla işbirliği yaptı.

Nokia N97Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia tarafından 4 Ağustos Salı günü Esma Sultan Yalısı'nda yapılan etkinlikle tanıtılan Nokia'nın amiral gemisi Nseries mobil bilgisayarların son üyesi Nokia N97 kapsamında Turkcell, Garanti Bankası, Milliyet, ve Matriks Mobile ile yapılan işbirliğiyle Türkçe içerik sunulan widget'lar geliştirildi.

Turkcell-im widget'ı N97 kullanıcılarının gerçek internet deneyimi yaşamalarını kolaylaştırmak için hazırlandı. Kullanıcılar bu widget ile hayatlarını zenginleştirecek ve kolaylaştıracak tüm internet sayfalarına, günlük yaşamda ihtiyaç duydukları bilgilere, e-postalarına ve arkadaşlarına tek tıkla ulaşabilecekler.

Yerel widget'ı ile Garanti Bankası, banka şubesini Nokia N97'ye taşıyor. Kullanıcılar, güncel iç ve dış piyasa bilgilerine anında ulaşabilecek, ATM lokasyonlarını öğrenebilecek, Reuters haberleri ile ekonomiyi takip edebilecekler. Hızla ve güvenle, anında bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Türkiye'de satılacak Nokia N97'lerin ana ekranlarına yerleştirilen Milliyet widget'ı ile son dakika gelişmeleri anında Nokia N97 ekranında görüntülenebilecek.

Nokia N97'in özellikleri:

  • 55.3 x 117.2 x 18.3 mm boyutlarında, 150 gram ağırlık
  • Handsfree, Bluetooth, Ses kaydı
  • 6,5 saat konuşma, 430 saat bekleme süresi
  • Uçuş modu, USB Desteği, E-posta Desteği,
  • 16777216 renkli, 640 x 360 px ekran
  • 32 GB dahili hafıza, Harici hafıza desteği
  • 5 MP kamera, 14X yakınlaştırma
  • Medya oynatıcı, Java desteği
  • 3G, Wireless Lan, GPS

Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce ise Türkiye'ye özel widget'lar hakkında görüşlerini şöyle belirtiyor, "Nokia Türkiye'deki kullanıcıları için yerel widget'ları da hizmete sundu. Yerel widget'lar oluşturma kapsamında Turkcell, Garanti Bankası, Milliyet ve Matriks Mobile ile yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz. Bu widget'lar mobil interneti kişiselleştiren ve bilgilerin canlı olarak alınmasını sağlayan uygulamalar. Kullanmak istediğiniz widget'ları Nokia N97'ye yüklüyor, isterseniz ana ekranınıza yerleştiriyor, isterseniz de arka planda kullanıyorsunuz. Widget'ları ana ekranınıza yerleştirdiğinizde bilgileri anında canlı olarak ana ekranınızda görüyorsunuz. Doğrusu, widget'ların bu telefonun en can alıcı özelliklerinden biri olduğunu tüm kullanıcıların hissedeceğine inanıyorum."

Kullanıcılar Ovi Mağazası'nda bulabilecekleri pek çok widget arasından tercih edeceklerini ana ekranlarına yerleştirerek Nokia N97'lerini ve mobil internet deneyimlerini sadece kendilerine özel hale getirebilecek, diğer bir deyişle cihazlarını kişiselleştirebilecekler.

Nokia N97 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınızEklenme tarihi: 07.08.2009
Kaynak: Mobiletişim ve Ajanslar

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: