Nokia cepte harita hizmeti

Nokia cepte harita hizmeti

Daha önce cep telefonu kullanıcıları için pek çok firmayla birlikte çalışan Nokia, bu sefer de cep telefonlarında harita hizmeti verebilmek için Lonely Planet’la birlikte çalışmalar yürütecek. Cep telefonu üreticisi Nokia, “Nokia Maps” kullanıcılarının Lonely Planet’in sağladığı 100’den fazla popüler turistik merkeze ilişkin bilgileri indirebileceğini ve daha fazla turistik yerle ilgili hazırlıkların planlandığını açıkladı. Cep telefonlarına yapılacak her bir indirmenin maliyetinin 7,99 Euro olacağı belirtildi.

Nokia 7310 Supernova2010 yılında 100 milyar Euro
Açıklamada, “Lonely Planet rehberleri, yolculara, görülmesi gereken yerleri ve her bir yer için gece hayatını tanıtmanın yanı sıra yemek, alış veriş ve uyumak için iyi yerleri bulmalarına yardımcı olacak” denildi. Nokia daha önce cep telefonu kullanıcılarının müzik indirebilmeleri için Warner Music, Sony BMG ve Universal Music ile anlaşma imzalamıştı. Cep telefonu kullanıcıları için internet hizmetlerini artıran Nokia, küresel online piyasasının değerinin 2010 yılına kadar 100 milyar Euro’ya çıkacağını tahmin ediyor. Geçen yıl 440 milyon adet cep telefonu satışıyla küresel cep telefonu satışlarının yüzde 40’ını karşılayan Nokia, dünya çapında 116 bin kişiyi istihdam ediyor.

Mobilize Bilgi
Mobiletişim’de yer alan haberleri RSS okuyucusu ile takip etmek için besleme adresi kısmına http://feeds.feedburner.com/mobiletisim yazmanız yeterli olacaktır. Eğer yeni çıkan modelleri RSS kullanarak takip etmek isterseniz http://feeds.feedburner.com/mobiletisim_telefonlar adresini kullanabilirsiniz.Eklenme tarihi: 23.08.2008
Kaynak: Tubider

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: