Nokia 808 Pureview kamerası hakkında

Nokia 808 Pureview kamerası hakkında

Kamera konusunda öne çıkan Nokia 808 Pureview’in kamera tuşunun basılamayacak derecede kötü konumlandırılması bizi oldukça şaşırttı. Kamera uygulamasını başlatmak ve fotoğraf çekmek bu tuş ile çok zor. Tuş biraz öne doğru olduğundan dolayı parmağınızın tam dikine denk gelmiyor. Bu da tuşa basmanızı zorlaştırıyor. Bunun yerine alternatif olarak ekrandaki kamera tuşuna basabilirsiniz.

Nokia 808 PureviewKısaca
Nokia 808 Purevew’in üzerinde 41 MP yazıyor fakat cihaz ile en fazla 38 MP çözünürlükte fotoğraflar çekebildik. Oldukça fazla kamera ayarı var. Bunları değiştirerek 3 MP ile 38 MP arasında fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

Pureview modunda
Kamera ayarlarından Sensör modunu Pureview olarak işaretleyiniz. Bu modda en fazla 8 MP çözünürükte fotoğraf çekilebiliyor. Bu fotoğraflar 16:9 veya 4:3 en boy oranında. Pureview modunda çekilen en kaliteli fotoğraf 2.5 MB yer kaplıyor.

Tam çözünürlük modu
Tam çözünürlük modunda 34 MP ve 38 MP fotoğraf çekebiliyorsunuz. Bu farklılık en boy oranını değiştirdiğinizde ortaya çıkıyor. 38 MP çözünürlükte çekilen fotoğraflar ortalama 12 MB yer kaplıyor. Bu şekilde en yüksek 13 MB büyüklüğünde bir fotoğraf çektik. Bu hafıza ile 38 MP çözünürlükte ortalama 1280 adet fotoğraf çekebilirsiniz.Eklenme tarihi: 25.08.2012
Kaynak: Ahmet Selman Özdemir

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: