Microsoft ve Samsung'un Türkiye planları

Microsoft ve Samsung'un Türkiye planları

Microsoft ve Samsung’un ortak düzenlediği basın toplantısında; Microsoft’un yeni mobil işletim sistemi Windows phone ve Türkiye pazarına ilk olarak Samsung’un sunduğu Windows’lu cep telefonları QWERTY klavyeli Samsung Omnia Pro B7320, Omnia Pro B7330 ve dokunmatik ekranlı Samsung Omnia II ile Omnia Lite tanıtıldı.

Samsung i8000 Omnia 2Türkiye'de yatırımlarımız devam ediyor
Toplantıda konuşan Microsoft Türkiye Mobil Çözümler İş Grubu Yöneticisi Egemen Gönen, Dünyada, 50 milyona yakın Windows işletim sistemi kullanan mobil telefon olduğunu belirten Gönen, Türkiye akıllı telefon pazarının gelecek yıl yüzde 40 büyümesini beklediklerini ifade etti.

Beklentilerimiz büyük
Samsung Türkiye Cep Telefonları Direktörü Selim Erbay da konuşmasında, Türkiye'de, satılan 100 bine yakın Omnia telefonunda Windows Phone 6.5 kullanıldığını söyledi. Dünyada akıllı cep telefonu pazarının dört yıl içinde ikiye katlanmasının beklendiğini ifade eden Erbay, Microsoft ve Samsung sinerjisi sayesinde akıllı telefon satışının Türkiye pazarında yüzde 120'lik bir artış göstermesini beklediklerini dile getirdi.

Windows’lu yeni Samsung mobil telefonları tüm perakende mağazalarında satışta bulunuyor.

Samsung B7320 Omnia Pro ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız
Samsung B7330 Omnia Pro ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız
Samsung Omnia 2 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız
Samsung B7300 Omnia Lite ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınızEklenme tarihi: 07.12.2009
Kaynak: Mobiletişim | Ajanslar

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: