Microsoft, iPhone ve Google'a rakip

Microsoft, iPhone ve Google'a rakip

Microsoft, Apple tarafından üretilen iPhone ve Google’ın Android marka cep telefonlarına rakip olacak akıllı bir telefon ürettiklerini açıkladı. Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer’ın yaptığı açıklamaya göre 30 çeşit Windows Phone, yıl sonuna kadar 20 ülkede piyasaya çıkacak.

Apple iPhone 3GSGPS modülü var
Yeni nesil Windows telefonlar, fotoğrafları, videoları, dosyaları, e-posta adreslerini ve yazılı mesaj konuşmalarını, My Phone olarak bilinen web tabanlı güvenli bir portala otomatik olarak senkronize edebilecek. Microsoft’un İngiltere ürün yöneticisi Alex Reeve’e göre bu sistem sayesinde telefon kaybolsa da telefon sahibi verilere ulaşabilecek.

Otomatik senkronizasyon
Telefonunda GPS modülü bulunan kullanıcılar ise cihazlarının nerede olduğunu rahatlıkla bulabilecek.
Otomatik senkronizasyon sistemi kullanan telefon sahipleri, fotoğraflarını Flickr ve Facebook gibi internet sitelerinde arkadaşlarıyla paylaşabilecek veya e-posta olarak gönderebilecek. Windows Phone’un bir diğer özelliği ise ekranının Windows Phone Tema Yaratıcısı adı verilen ve özel olarak dizayn edilen bir program sayesinde kişiselleştirilebilmesi.Eklenme tarihi: 10.10.2009

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: