Linux yüklü cep telefonları geliyor

Linux yüklü cep telefonları geliyor

LiMo Foundation özgür Linux platformunu temel alacak olan farklı cep telefonu modelleri duyurdu. Endüstri topluluğu LiMo Foundation Linux platformunu baz alacak olan yeni cep telefonları duyurdu. Cihazlar Motorola Motozine ZN5, Japon üretici NEC'in FOMA N906i, FOMA P706iµ, Motorola Kodak ZN5FOMA N906iL ve FOMA N706i cep telefonları. Bunun dışında Panasonic imzalı FOMA P906i ve FOMA P706iµ da Linux ile çalışıyor. Cihazların çoğu sadece Asya'da temin edilebiliyor.

Ücretsiz kullanım
Limo Foundation üyeleri arasında Motorola, NEC, NTT DoCoMo, Samsung, LG, Panasonic ve Verizon Wireless var. Topluluk akıllı cep telefonları için açık kaynaklı ve standardize edilmiş Linux platformları ile ilgileniyor ve üyeleri için işletim sistemini ücretsiz olarak kullanıma sunuyor.

Mobilize Bilgi
Mobiletişim’de yer alan haberleri RSS okuyucusu ile takip etmek için besleme adresi kısmına http://feeds.feedburner.com/mobiletisim yazmanız yeterli olacaktır. Eğer yeni çıkan modelleri RSS kullanarak takip etmek isterseniz http://feeds.feedburner.com/mobiletisim_telefonlar adresini kullanabilirsiniz.Eklenme tarihi: 17.08.2008
Kaynak: Tubider

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: