İddiaya göre Nokia satılabilir

İddiaya göre Nokia satılabilir

Sene içerisinde istediği sonuçları alamayan ya da durumu kötüye giden her firma için hemen hemen çıkan bu söylenti teknoloji devi Nokia için de ortaya atıldı.

Özellikle gelişen akıllı telefon teknolojisinde gerekli atılımı yapamayarak sendeleyen ve hem pazardaki payını hem de tüketicilerin gözündeki itibarını yitiren Nokia, Microsoft ile anlaşması sonucu biraz olsun umut verdi, çıkardığı Windows Phone 8 telefonları ile de başarılı bir ivme yakaladı.


Forbes kaynaklı bir yazıda ise ne kadar umut da vermiş olsa Nokia’nın tekrar bu Pazar ayak uyduramayacağını bu gelişmelerin sadece Nokia’nın sonunu biraz daha ertelediği sonucuna varılıyor. Yazılım konusunda ilerlemek isteyen Nokia’nın bundan dolayı da mobil ve altyapı departmanlarını Microsoft ve Huawei’ye satılacağı iddiası ortaya atılıyor.

Daha önce de BlackBerry için çıkarım yapan analistlerin birçok veri ışığında yaptığı yorumlar elbette dikkate alınabilir fakat bunların birer tahminden öteye gitmediğini de özellikle belirtmek isteriz.Eklenme tarihi: 03.01.2013

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: