Çin'de 44 milyon kişi cepten internete giriyor

Çin'de 44 milyon kişi cepten internete giriyor

Çin internet ağı bilgi merkezinden yapılan açıklamada Çin'deki internet kullanıcılarının 162, cep telefonundan internete girenlerin ise 44,3 milyona ulaştığı açıklandı. 'Çin'in 20. internet ağı gelişimi ve istatistik raporu' adlı raporda yapılan duyuruda, bütün internet kullanıcılarının nüfusun yüzde 12,3'üne, geniş bant internet kullanıcı sayısının da 162 milyona ulaştığı bildirildi. Sony Ericsson K550imCep telefonundan internete girenlerin sayısının bir yılda tam 2,6 kat artarak 44,3 milyona ulaştığı belirtilirken Çin içindeki internet alan adı sayısının 9 milyonu geçtiği, toplam internet adresi sayısının da 1,3 milyona ulaştığı bildirildi.

Raporda son yarım yılın internet kullanıcı artış rakamları incelendiğinde, her dakikada yüz yeni internet kullanıcısının ortaya çıktığı gözlendi. İnternete giren bilgisayar sayısı 67 milyona ulaşırken bir senede 7,7 milyonluk artış gösterdiği vurgulandı. Çin'de kullanıcıların yüzde 15'i interneti kullanarak iş ararken, yüzde 25'i internet üzerinden alışveriş yapıyor. Raporda internet kullanan öğrenci sayısının da 60 milyona yaklaştığı belirtildi.

Mobilize Bilgi
Telefon Seçme Asistanı: Asistan sayesinde size uygun olan telefonu, piyasada bulunan yüzlerce telefon arasından, seçtiğiniz özellikler ve belirlediğiniz fiyat aralığına göre kolay ve çok hızlı bulabilirsiniz. Size önerilen telefonları “Listeye Ekle” tuşuyla seçip, bu telefonların özelliklerini kendi aralarında karşılaştırabilirsiniz.Eklenme tarihi: 22.07.2007
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: