Avea’dan 100 okula 100 bilgisayar sınıfı

Avea’dan 100 okula 100 bilgisayar sınıfı

Türkiye’nin geleceğine yatırım vizyonu çerçevesinde Avea, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirdiği “Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfları” projesini tamamladı. Avea, büyük önem verdiği “Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları” projesi kapsamında 100 okula 100 bilgisayar sınıfı kurulumunu tamamladı. 2005-2006 eğitim döneminde hayata geçen proje çerçevesinde ilk yıl 50 okula, 2006-2007 eğitim yılı içerisinde de 50 okula daha bilgisayar sınıfı kuruldu. Avea’nın Türkiye’nin geleceğine yatırım yapma misyonu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile işbirliği çerçevesinde hayata geçen proje sayesinde, yurt genelinde MEB tarafından belirlenen 100 okula toplam 2100 adet bilgisayar yerleştirildi.

Sony Ericsson W960i12 Haziran 2007, Salı günü 100 okula 100 Avea Bilgisayar Sınıfı kurulumunun tamamlanmasına istinaden Ankara Dikmen Dedeman İlköğretim Okulu’nda yapılan toplu açılış töreninde konuşan Avea CEO’su Cüneyt Türktan, Avea’nın sosyal sorumluluk çalışmalarında, Türkiye’nin temel sorunlarından birisi olan eğitime öncelik verdiklerini iletti. Türktan, Türkiye’nin geleceğini temsil eden genç nesile somut bir katkı sağlamayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda ülkeyi geleceğe taşıyacak olan bilişim teknolojilerinde uzun vadeli ve sürdürülebilir projelerin içerisinde yer almak istediklerini söyledi. Bilişim teknolojilerinin, toplumları ve kültürleri birbirine yakınlaştırdığını, dünyadaki tüm ekonomileri, işletmeleri ve bireyleri giderek yaygınlaşan bir ağ yapısı içerisinde birbirleriyle ilişkili hale getirerek güçlendirdiğine değindi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ise Avea ile yararlı bir işbirliği içinde olduklarını söyledi. Çelik, 2007-2008 eğitim öğretim yılında da kampanyanın sürdürüleceğini ve 100 okulda daha bilişim sınıfı oluşturulacağını bildirdi. Hayırsever kişi ve kuruluşların katkılarının önemine değinen Bakan Çelik, eğitimdeki eksikliklerin giderilmesi için devlet ve özel sektörün işbirliği içinde olması gerektiğini dile getirdi. Bakan Çelik, Ulaştırma Bakanlığı’nın da 25 trilyon TL değerinde bilgisayar alarak bunları okullara gönderdiğini belirterek şunları söyledi :

Önümüzdeki süreçte çocuklarımıza çok daha kaliteli eğitim verebilmek için müfredattan altyapıya her alanda çıtayı daha da yükseltmek için uğraşıyoruz” dedi. Teknolojik gelişmelerin eğitim alanına yansıtılmasının önemini de vurgulayan Bakan Çelik, “Çocuklarımızda çok büyük kabiliyetler var. Yeter ki biz onlara yeşerebilecekleri toprağı, suyu, ışığı verebilelim.

Mobilize Bilgi
Avea, 8 milyon abonesi ile Türkiye'nin en genç mobil iletişim operatörüdür. 1.900'ü aşkın çalışanıyla, 164 ülkede 367 operatörle serbest dolaşım anlaşması bulunan Avea müşteri ihtiyaçlarını birincil önceliğe yerleştirip, müşterilerine son teknolojinin imkanlarını sunmaktadır. Şu anda Türkiye nüfusunun % 93,3'ü Avea'nın kapsama alanı içerisinde yer almaktadır.Eklenme tarihi: 24.06.2007
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: