Sezgisel ekranlı HTC Touch

Sezgisel ekranlı HTC Touch

Akıllı, şık ve çok fonksiyonlu HTC Touch, iş hayatıyla özel hayatı dengelemeye olanak tanıyan iletişim, eğlence ve iş yaşamıyla ilgili birçok özelliği bir araya getiriyor.

Microsoft Mobile tabanlı telefonlar konusundaki en güçlü markalardan Uzakdoğulu HTC, son derecede küçük ve parmağınızı ekranda sürükleyerek kontrol etmenizi sağlayan TouchFLO özelliğine sahip mobil telefonu HTC Touch’ı tüm dünyada haziran ayı içinde pazara sunacak.

HTC Touch

Parmak ucuyla kontrolünün daha verimli, doğal ve sezgisel dokunmatik ekran dolaşımına olanak tanıdığı inancıyla tasarlanan HTC Touch, parmağı tanıyarak ve ekran üzerindeki hareketlerine tepki vererek, dokunmatik ekran tabanlı cihazların kontrolünde yeni ve benzersiz bir yol sunuyor. Öyle ki cihaz, ekrana dokunan parmakla kalem arasındaki farkı algılayıp ona göre tepki veriyor.

HTC Touch, dokunmatik ekran teknolojisinin temelini oluşturan TouchFLO özelliğine sahip ilk cihaz olma özelliğini taşıyor. Kullanıcıların “Kişiler”, “Medya” ve “Uygulamalar” başlıkları altında 3 ekranı kapsayan, 3 boyutlu hareketli arayüze erişmek için sadece parmaklarını yukarı doğru hareket ettirmeleri yetiyor. Ekranın sağına veya soluna parmak hareketleriyle, arayüz dönebiliyor. Bu da kullanıcıların en çok kullandıkları özelliklere kolay erişmelerini sağlıyor. TouchFLO ayrıca web siteleri, dokümanlar, mesajlar ve kişi listelerinde parmak dokunuşuyla kaydırarak gezinmeye de olanak tanıyor.

Windows Mobile 6 Professional işletim sisteminin çok sayıda fonksiyonuna sahip olan HTC Touch, Outlook Mobile, Office Mobile, Windows Live ve binlerce 3. parti uygulamayı çalıştırabilecek özellikleri içinde barındırıyor. Kullanıcılar Internet Explorer’la internette gezinebiliyor, e-posta alıp gönderebiliyor, Messenger’da sohbet edebiliyor ve web’de kendi alanlarına dosya gönderebiliyorlar.

HTC Touch’ın 240x320 piksel çözünürlüğe sahip 64 K renkli 2.8 inçlik ekranı, e-posta, mesajlar, takvim randevuları ve kişilere, dünya çapında yüzlerce şehrin hava durumuyla ilgili bilgilere tek bir dokunuşla erişim olanağı sunuyor. 2 megapiksel kamera, Wi-Fi, Bluetooth, 64MB dahili bellek ve microSD kart özelliklerini barındıran HTC’nin yeni PDA telefonu, 1100 mAh gücündeki lityum iyon pili ile 5 saate kadar konuşmaya olanak sağlıyor. 99.9x58x13.9 (mm) ebatlarında ve 112 gram ağırlığındaki HTC Touch’ın fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.Eklenme tarihi: 16.06.2007

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: