Cep telefonu ile sabit telefon eşleşiyor

Cep telefonu ile sabit telefon eşleşiyor

Nokia ve Alcatel, mevcut sabit hat yatırımlarının özel ve kamu kuruluşlarına daha fazla değer katması için işbirliği yaparak, sabit telefonların gücünü mobil çalışanların kullanımına sunuyor. Alcatel-Lucent ve Nokia, cep telefonlarını sabit telefonlara dönüştürerek iletişimde yeni bir dönem başlatıyor. Nokia ve Alcatel, mevcut sabit hat yatırımlarının özel ve kamu kuruluşlarına daha fazla değer katması için işbirliği yaparak, sabit telefonların gücünü mobil çalışanların kullanımına sunuyor. Nokia Eseries cihazları ile Alcatel iletişim altyapısını entegre ederek, cep telefonlarının kurumsal operasyonlara daha önce hiç olmadığı kadar iyi uyum sağlamasına olanak tanıyan Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel çözümü, Alcatel OmniPCX’in gelişmiş ses özelliklerinin mobil şebeke üzerinden cep telefonlarına aktarılması, müşteri memnuniyetini ve çalışanların verimliliğini artırırken, iletişim maliyetlerini de azaltıyor.

Nokia N800


Resimdeki telefonun özellikleri için tıklayınız.

Hem ev telefonu hem de cep telefonu tek numara
Nokia Eseries cep telefonlarını Alcatel OmniPCX sistemine entegre edilmesiyle oluşturulan Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel, kurumlara akıllıca bir mobil sesli çözüm yatırımı sunmasının yanı sıra işbirliği ve verimliliği artırmaya yönelik olarak sabit telefonların sunduğu tüm arama özelliklerini artık cep telefonlarında kullanılmasına olanak sağlayarak müşteri ve çalışan memnuniyetine dikkat çekiyor. Bu yeni teknoloji sayesinde müşteriler, çalışanlara masa başında veya dışarıda da olsa, tek bir numara ile ulaşılabiliyor. Tek bir numaranın kullanılması sayesinde, müşteriler ve iş ortakları, çalışanların kişisel cep telefonlarını almak zorunda kalmadan, ofis içinde ya da dışında kendilerine ulaşabiliyor. Konuşmanın başka bir kişiye aktarılması ya da konferans görüşmesi yapılması da dahil olmak üzere, sabit bir telefonda yapılabilecek her şeyin cep telefonuyla da yapılabilmesi, sorunların ilk telefonda çözülmesi olasılığını önemli ölçüde artırıyor. İş-kişisel kullanım arasında tek tuşla geçiş sağlayarak personelin verimliliğini artıran Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel çözümü sayesinde, iş modundayken dışarıya doğru olan tüm aramalar şirket araması olarak yapılıyor. Gelen aramalar ofis telefon numarasına gelen aramlar oluyor. Kişisel modda ise gelen aramalar sadece cep telefonu numarasına gelenler oluyor; iş için yapılan aramalar da doğrudan iş telefonundaki sesli mesaj sistemine aktarılıyor. Bütün bunlar kullanıcının denetiminde oluyor. Ayrıca çalışan işten ayrılırsa, iş telefonu şirkette kalıyor ve böylece müşteriler firmaya yine ulaşabiliyor.

Çağrı geldiğinde ikisi birden çalacak
Bir arama geldiğinde hem masadaki sabit telefon hem de cep telefonu çalıyor ve çalışanlar ofisteyken gelen aramaları kendilerine en uygun cihazdan yanıtlayabiliyorlar. Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel, sessize alma, çağrı bekletme, aktarma, toplu görüşme, üçüncü taraflarla konferans görüşmesi yapma, arama kaydetme, aramalara cevap verme, geri arama talebi, aramayı karşı tarafa yansıtma, sabit telefona aktarma, arama yönlendirme ve “meşgul modu” gibi pek çok sevilen Alcatel OmniPCX servisini cep telefonunda da kullanma olanağı sunuyor. Kullanıcılar ayrıca bir ya da daha çok sayıda cihaz için de tek bir iş telefonu numarası ve tek bir sesli e-posta kutusu kullanıyor. Çalışanların ofis ve mobil sesli mesaj kutularını tek bir noktada toplayan Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel, böylece tüm çalışanların tek bir sesli mesaj kutusunu kontrol ederek tüm mesajlarına ulaşabilmelerini sağlıyor.

Mobilize Bilgi
Güncel Haberler: Günün diğer güncel haberlerini okumak için, okuduğunuz her haberin altında listelenen Günün diğer güncel haberleri başlığına bakabilirsiniz.Eklenme tarihi: 10.05.2007
Kaynak: Mobiletişim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: