Turkcell Türkiye'nin 2. en değerli markası

Turkcell Türkiye'nin 2. en değerli markası

BRANDFINANCE ve Capital dergisi işbirliği ile gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması sonuçlandı. Sonuçları Capital Dergisi’nin Mayıs sayısında yayımlanan araştırmada Türkiye’nin en değerli markası 2,28 milyar YTL’lik marka değeri ile Ford Otomotiv oldu. Sıralamada, Turkcell 1,95 milyar YTL’lik marka değeri ile ikinci, Petrol Ofisi de 1,9 milyar YTL’lik marka değeri ile üçüncü oldu. Geçtiğimiz günlerde yayımladığı “Dünyanın En Değerli 100 Banka Markası” ve “Dünyanın En Değerli 250 Markası” araştırmaları ile dikkatleri üzerine çeken BRANDFINANCE’in CAPITAL dergisi ile birlikte gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması sonuçlandı. TurkcellTürkiye’de ilk defa geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları ve analizi CAPITAL dergisinin Mayıs 2007 sayısında yayımlandı.

Araştırmaya göre, Türkiye’nin en değerli markası 2,28 milyar YTL’lik marka değeri ile Ford Otomotiv oldu. Bu şirketi, 1,95 milyar YTL’lik marka değeri ile Turkcell ve 1,9 milyar YTL’lik marka değeri ile Petrol Ofisi takip etti. Araştırmada, 2002-2006 yılları arasındaki 5 yıllık dönemi kapsayan Net Satış Hasılatı rakamları ve Net Faaliyet Kârlarına göre 211 kuruluş değerlendirildi. Araştırma genelinde, Gıda 21, Tekstil 17, Ev Eşyaları 15, Perakende 14 ve Bankacılık 12 marka ile en fazla sayıda değerli markaya sahip sektörler oldular. Araştırma, firmalara kapsamlı ve güvenilir bir değerlendirme ile, markalarının performansını öğrenmeleri açısından önemli bir fırsat sunuyor. Çalışmada, Türkiye’deki faaliyetleri nedeniyle bazı global markalar da değerlendirme kapsamına alındı. Holding şirketleri ise, ayrıca güçlü ana marka ile çalışmaya dahil oldukları için ve mükerrer değerlendirmeye yol açmamak açısından çalışmaya dahil edilmedi.

Mobilize Bilgi
Turkcell, nüfusun 3000 ve üzerinde olduğu yerleşim merkezlerinin %100'ünde servis verebiliyor; yaklaşık 12.000 baz istasyonu ile abonelerine istedikleri zaman tüm Turkcell hizmetlerine kesintisiz erişimlerini sağlıyor.Eklenme tarihi: 06.05.2007
Kaynak: Mobiletisim | Mobilize Bilgi

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: