Eğitim cebe girdi

Eğitim cebe girdi

Cep telefonunu ‘alo’ demekten çıkartan Turkcell, uzaktan eğitim hizmetini cebe sığdıracak yeni projesi “Akademi Mobil Eğitim”i tanıttı. Zengin medya bileşenleriyle interaktif bir ortam sunan M-Learning, ilk olarak sürekli mobil olup mekan değiştiren ve farklı bilgilere ulaşması, bu bilgileri ilgili partilere aktarması beklenen sahada çalışanları tarafından kullanılabilecek. Tıbbi mümessiller, ordu mensuplar, satış elemanları, öğrenci ve akademisyenler için geniş bir platform sunan Akademi Eğitim Hizmeti, Macromedia Flash Lite yazılım desteği olan cep telefonlarında kullanılabilecek.

Çoklu ortamda video, ses, anında mesajlaşma desteğiyle etkileşimli olarak cep telefonundan senkron ve asenkron eğitim ortamına kavuşturacak proje, 2007’nin 3’üncü çeyreğinde faal olarak kullanılabilecek. Geniş bantlı gezgin şebeke üzerinden (EDGE, WiFi, Wi-Max, 3G) erişilebilen M-Learning hizmeti, Flash yazılım desteği sayesinde son kullanıcı tarafında geniş bir kullanım içeriğine kavuşuyor. Mobil cihazlarla birlikte GPS (Global positioning system) ve NC (near field communication) teknolojileri gelmeye başlayınca, bireysel kullanıcılar için farklı imkanları da doğuracak olan bu hizmet, kullanıcıların örnek olarak Topkapı Sarayı’nın yakınlarındayken, görsel, sesli ve yazılı olarak bilgi sahibi olabilecekler.

Turkcell mobil EğitimMobil eğitimi destekleyen ürünler
ADOBE’un Macromedia Flash Lite yazılımını destekleyen ürünler bu hizmeti kullanabilecek. Turkcell’in testlerini yaptığı Mobil Eğitim projesini kullanmak isteyenler ürünlerine Flash ve Turkcell Akademi uygulamasını yükledikten sonra GPRS üzerinden web tarayıcısıyla tüm eğitim içeriklerine ulaşabilecekler. Eğitim içerikleri ve ücretlendirme modelleri kısa bir süre sonra açıklanacak.

FDD nedir?
(Frequency Division Duplexing) Bir UMTS modudur. Makro ve mikro hücresel ortamlarda uplink ve downlinkin neredeyse eşit olduğu simetrik uygulamalar için uygundur. Bu modda geniş band CDMA kullanılır. Uplink : Mobil telefondan baz istasyonuna doğru akış. Doenlink : Baz istasyonundan mobil telefona doğru akış.

Daha fazlasını Mobiletişim sözlükte bulabilirsiniz. Sözlüğe ulaşmak için tıklayınız.Eklenme tarihi: 11.04.2007
Kaynak: Sabah

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: