Telefon ve mouse bir arada

Telefon ve mouse bir arada

Tayvanlı Sysgration firması tarafından geliştirilen VOIP telefon aynı zamanda bilgisayar mouse’u. CeBIT 2007 fuarında, sahip oldukları teknolojinin yanı sıra tasarımlarıyla da öne çıkan ürünlerin yarıştığı iF 2007 (International Forum Design) ödülleri sahiplerini buldu. 3 bine yakın ürün içerisinden ödül almaya hak kazanan cihazlar arasında, internet telefonu ve mouse’u bir araya getiren ürün, çanta gibi taşınabilen TV - dijital çerçeve, yeni nesil uzaktan kumanda, 1000GB hafıza kapasitesi sunan taşınabilir hafıza diski gibi cihazlar yer aldı. iF 2007’nin jüri heyetinde her yıl olduğu gibi bu yıl da teknoloji guruları, akademisyenler ve tasarımcılar yer aldı. iF 2007’de ödül alan teknoloji ürünlerinden bazıları şöyle:

Telefon ve mause

Tayvanlı Sysgration firması tarafından geliştirilen bilgisayar mouse’u aynı zamanda VOIP telefon özelliğine de sahip. VOIP (İnternet üzerinden ses taşınması - Voice Over IP) teknolojisi sayesinde internet üzerinden telefon görüşmelerinin yapılabildiği yeni model üründeki mouse ise optik teknolojisini destekliyor. Bilgisayarlarla kablosuz olarak iletişim kuran telefon, bu sayede bazı internet programları sayesinde ücretsiz görüşme yapılmasını da sağlıyor.

VoIP nedir?
(Voice over IP) IP üzerinden ses. IP ağları üzeriden ses iletimini tanımlayan terim. VoIP ses ve verinin aynı ağ altyapısı üzerinden iletimine imkan verir.

Daha fazlasını Mobiletişim sözlükte bulabilirsiniz. Sözlüğe ulaşmak için tıklayınız.Eklenme tarihi: 26.03.2007
Kaynak: Tubider

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: