Nokia’dan yeni nesil cep telefonları

Nokia’dan yeni nesil cep telefonları

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, Barselona’da düzenlenen 3GSM Kongresi’nde, iş dünyasına yönelik Nokia Eseries için hazırlanan yeni modelleri tanıttı. Nokia Eseries’in bu ikinci nesil ürünleri, özellikler ve tasarım yönünden zenginleştirilmiş 3 yeni cep telefonundan oluşuyor. Nokia’nın yeni ürün ailesi “hepsi bir arada” Nokia E90 Communicator, kayan kapağıyla tarz yaratan Nokia E65, ince tasarımlı ve e-posta için optimize edilmiş Nokia E61i’den oluşuyor.Yeni Nokia Eseries cep telefonlarının hepsi de, önemli bilgilere daha hızlı ve daha yüksek kalitede erişilmesini sağlayarak, kullanıcıların mobil iş deneyimlerini ve verimliliklerini artıracak gelişmiş teknolojileri kullanıyor.

Nokia E90 Communicator, Nokia E65 ve Nokia E61i, en sevilen e-posta ve iş odaklı ses, İnternet, verimlilik ve eğlence çözümlerini destekliyor; Quad-band GSM ve 3G şebeke frekanslarıyla farklı kıtalarda kullanılabiliyor; 3G WCDMA ve WLAN ile hızlı geniş bant veri aktarımı sağlıyor; ayrıca Nokia E90 Communicator’da artık HSDPA da (High Speed Downlink Packet Access – Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme) kullanılabiliyor ve veri aktarım hızı, ofislerdeki hıza benzer düzeye çıkabiliyor. Bu yeni cep telefonlarının hızı, işlem gücü ve üstün kaliteli ekranları, S60 yazılımın esnekliğiyle bir araya gelince, ofis içinde ve dışında yepyeni mobil deneyimler yaşanıyor. Yeni Nokia Eseries ürünleri ile birlikte Nokia, iş dünyasında mobilitenin yaygınlaşmasının önündeki engelleri yıkmaya ve bu tür cihazların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Nokia E90Nokia E90 Communicator
Nokia E90 Communicator, kusursuz bir “mobil ofis” deneyiminde yeni bir standart yaratıyor. Kullanılan yeni teknolojiler, profesyonel gereksinimler ile kişisel keyifleri, zaman ve mekandan bağımsız olarak kullanıcılara sunuyor. WLAN ve HSDPA-destekli 3G üzerinden sağlanan hızlı ve uygun fiyatlı bağlantı, veri ve iletim yönünden zengin uygulamaların ve İnternet’in mobil kullanımını hızlandırıyor. İş ve özel hayat uygulamaları ile İnternet uygulamaları arasında bir arayüz yaratan, 16 milyon renkli Nokia S60 tarayıcı ile bir web sayfasının tamamı tek seferde görülebiliyor.


Nokia E65

Nokia E65
Kayan kapağı ve inceliğiyle dikkat çeken yeni Nokia E65, Nokia Eseries ürünlerindeki iş dünyası çözümlerini, en kaliteli malzemelerle hazırlanmış özel bir tasarımda sunuyor. Nokia E65’in kapağındaki One Touch tuşları, en sık kullanılan uygulamalara hızlı erişim sağlıyor. Kullanıcılar “My Own” adı verilen tek bir tuşa basarak konferans görüşmeleri yapabiliyor, adres listelerine ulaşabiliyor, aramaları sessize alıp sonra yeniden sesli kullanıma alabiliyor, istedikleri bir uygulamaya hızla erişebiliyorlar.


Nokia E61i

Nokia E61i
Özellikle e-posta uygulamalarını yoğun biçimde kullananlar için geliştirilen Nokia E61i, cihaz üzerindeki belge düzenleme seçeneğiyle ekli dosyalar üzerinde işlem yapmayı kolaylaştırıyor. Navi ve One Touch tuşlarının yer aldığı klavye, avuç içinde benzersiz bir mobil deneyim yaşatıyor. Nokia E61i, Nokia Intellisync Wireless Email, Mail for Exchange, BlackBerry Connect gibi en popüler kurumsal e-posta çözümlerini destekliyor. Kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine, Nokia E61i’de yüksek kaliteli 2 megapiksel kamera ve müzikçalar da yer alıyor.

Nokia N77


Nokia N77
N serisinin yeni telefonuda Nokia N77. Gelişmiş internet ve multimedya özelliklerine sahip N77, HTML tarayıcısı sayesinde webde dolaşabiliyor ve e-postalarınıza kolayca ulaşabiliyorsunuz. Medya oynatıcısı ile MP3, MP4, M4A, AAC, eAAC+, WMA gibi bir çok farklı uzantılı dosyaların gösterimini sağlayan N77'nin üzerinde radyosu da bulunuyor. Symbian işletim sistemine sahip telefonun, flaşlı 2MP kamerası bulunuyor. 3G teknolojisine uyumlu N77, 114 gram ağırlığında.

Aynı zamanda lansmanı yapılan Nokia Intellisync Mobile Suite 8.0 e-posta platformuyla desteklenen yeni Nokia Eseries cep telefonları, firmaların verimlilik ve rekabet avantajında üstünlük yaratmasına yardımcı oluyor. Bu Nokia çözümleri ayrıca, kurumlara ve operatörlere de yeni çözümlerle işlerini geliştirme imkanı veriyor. E-posta, ses, güvenlik, cihaz yönetimi gibi mevcut ve geleceğe yönelik hizmetleri sunan Nokia Eseries cep telefonları ile kurumlar ve operatörler, rekabet avantajlarını ve müşteri bağlılığını artırıyorlar.

Nokia E90 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Nokia E65 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Nokia E61i ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Nokia N77 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınızEklenme tarihi: 19.02.2007

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: