Türk Telekom eski borçları "tatlıya bağlıyor"

Türk Telekom eski borçları

Türk Telekom, telefon borçlarını ödeme zorluğu içine girmiş ve bu yüzden telefonları kapanmış 2 milyona yakın abonesine borç faizi indirimi uyguluyor. Türk Telekom, telefon borçlarını ödeme zorluğu içine girmiş ve bu yüzden telefonları kapanmış 2 milyona yakın abonesine borç faizi indirimi uyguluyor: Yıllardır borç faizleriyle 5-6 kat artan faturalarını ödemek isteyen kullanıcılar, 8 Ocak – 28 Şubat 2007 tarihleri arasında birikmiş faizlerini yüzde 90’a varan indirimlerle ödeyerek borçlarından kurtulacak ve tekrar Türk Telekom hizmetlerinden yararlanma imkanına kavuşacak.

Türkiye’de son 10 yılda yaşanan ekonomik durgunluk sebebiyle vatandaşlar, birçok alanda ödeme güçlüğü içine girdi. Ödenemeyen faturalar bir süre sonra üstüne eklenen yasal faiz yüküyle beraber beş-altı katına çıktı.

Kulanıcılar için büyük bir yük haline gelen borçların hem alacaklı Türk Telekom hem de telefon sahipleri için çözüme kavuşturulması için yeni yılın ilk günlerinden itibaren “Tatlıya Bağlayalım” kampanyası başlıyor. Kampanya, geçmişten bugüne artarak gelen telekomünikasyon hizmetleri borç faizilerinin yüzde 90’a varan kısmının affedilmesini, 2007 yılına kadar ortaya çıkmış adli ve icrai takibin sonucu olan masraflarının da yine Türk Telekom tarafından karşılanması karara bağlandı.

8 Ocak – 28 Ocak 2007 tarihleri arasında telekomünikasyon hizmetleri bedeli dolayısıyla borçlu bulunan Türk Telekom aboneleri Türk Telekom merkezlerine başvurmaları halinde borç faizi indiriminden faydalanabilecek.

Borçların faiz indirimleri ödeme planına göre farklılaşıyor: Borcunu bir seferde kapatmak isteyen kullanıcılar birikmiş fazinin yüzde 90; borcunu iki taksitte ödeyecekler birikmiş faizin yüzde 70, borcunu 3-4 taksitte ödenmesi halinde ise birikmiş fazinin yüzde 60’ı kadar indirimden faydalanabilecek.

“Tatlıya Bağlayalım” kampanyasından yararlanacak borçlular istekleri halinde Türk Telekom’un ev ve iş telefonu hizmetlerinden herhangi bir bağlantı ücreti ödemeksizin tekrar faydalanabilecek, iletişim dünyasında güvenilir ve hesaplı hizmetlere tekrar sahip olabilecektir.Eklenme tarihi: 04.01.2007
Kaynak: BT Dünyası

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: