Numara taşınabilirliği DoMoCo'nun abonelerini taşıdı

Numara taşınabilirliği DoMoCo'nun abonelerini taşıdı

Türkiye'ye yılbaşından sonra gelmesi beklenen numaranın taşınabilme uygulamasını, geçtiğimiz Ekim ayında devreye sokan Japonya'da, NTT DoCoMo şirketi ilk ayda 17 bin 500 abone kaybetti.

Dünyada numara taşınabilirliği sistemini uygulamaya koyan en son ülkelerden birisi olan Japonya'da sistemin devreye girdiği ilk ayda ülkenin en büyük operatörü DoCoMo 17bin 500 abone kaybetti. DoCoMo Temmuz 1992'den beri abone kaybına uğramıyordu.

DoCoMo'nun rakipleri KDDI Corp. 479,000 abone artışı sağlarken Softbank'ın abone sayısı ise 68 bin 700 adet artış gösterdi.

Numara taşınabilirliği
Mobil Telefon abonelerinin operatörler tarafından sunulan alan kodu da dahil tüm telefon numarasını yeni bir operatöre geçişte de kullanmasına olanak tanıyan sistem 2007 yılında Türkiye'de de uygulamaya geçecek. Telekomünikasyon Kurumu ve operatörler bu konuda hazırlıklarını yapıyorlar.

Kasım 2003 yılında ABD'de devreye giren Numara Taşınabilirliği'nden sonra günümüze kadar 8.5 milyon abone bu hizmetten yararlanarak operatörünü değiştirdi.Eklenme tarihi: 17.12.2006
Kaynak: BT Dünyası

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: