Asya’nın mobil devi Türkiye pazarında

Asya’nın mobil devi Türkiye pazarında

Mobil teknolojiler alanında Asya’nın en büyük akıllı cep telefonu ve cep bilgisayarı üreticisi HTC, ürünlerini Türkiye’de pazara sunmak için Türkiye’nin geniş dağıtım ağı ve kaliteli hizmet anlayışıyla öncü şirketlerinden Casper’ı tercih etti.

Bilgisayar ve bilgisayar çevre birimlerinin yanı sıra tüketici elektroniği ürünleri ile Türkiye’nin dört bir yanında teknoloji meraklılarına ulaşan Casper, mobil teknolojiler alanında yeni bir işbirliğine imza attı. Ürün yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdüren Casper, dünyanın öncü akıllı telefon ve PDA üreticisi HTC ile işbirliği gerçekleştirdi. HTC’nin Türkiye distribütörü olan Casper, şirketin gelişmiş akıllı cep telefonlarını ve cep bilgisayarlarını Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarında kullanıcıların beğenisine sunacak. En yeni teknolojilere sahip HTC akıllı cep telefonları ve cep bilgisayarları ile teknoloji meraklıları mobil dünyanın tüm olanaklarından gittikleri her yerde yararlanabilecek. Casper Store’lar ve bayilerinde ilk etapta HTC S200 cep bilgisayarı ve HTC 8500 akıllı cep telefonunu satışa sunan Casper, önümüzdeki altı ay içinde şirketin birçok yeni ürününü de Türkiye’ye getirecek.

HTC ile Casper’ın işbirliğinin duyurulduğu toplantıda konuşan Casper Genel Müdürü Altan Aras Fakılı, HTC gibi mobil teknolojiler konusunda dünya devi bir markayı Casper’ın geniş satış kanalı ve güvencesiyle tüketicilerin beğenisine sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. İlk etapta HTC-Qtek S200 cep bilgisayarı ve HTC-Qtek 8500 akıllı cep telefonunu kullanıcıların beğenisine sunacaklarını hatırlatan Fakılı, önümüzdeki günlerde HTC’nin diğer ürünlerini de Türkiye’ye getireceklerini kaydetti. Casper’ın kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört köşesindeki bilgisayar kullanıcılarına kaliteli ve en gelişmiş teknolojiye sahip ürünleri sunmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Fakılı, kendi üretimleri dışında dünyaca ünlü şirketlerle önümüzdeki dönemde yeni işbirlikleri gerçekleştirerek ürün portföylerini zenginleştireceklerini sözlerine ekledi.

HTC Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Müdürü Scott Cheng de, 1997 yılında kurulan HTC’nin, kısa sürede Asya’nın en büyük teknoloji şirketleri arasında yerini aldığını anlattı. Cheng, HTC’nin dünyaca ünlü Business Week Dergisi’nin 2006 yılı Temmuz ayında yayınlanan Info Tech 100 listesinde küresel bilgi teknolojileri markaları arasında 3. sırada yer aldığını, aynı dergi tarafından Eylül 2006’da da Asya’nın en iyi performansa sahip 4. şirketi ilan edildiğini vurguladı. En yeni teknolojileri yakından takip eden genç nüfusa sahip bir ülke olan Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu söyleyen Cheng, ürünlerini Türk tüketicisine sunarken hem yaygın dağıtım ağı hem de kaliteli hizmet anlayışına büyük önem verdiklerini, bu nedenle de Casper’la işbirliğine gitmeyi tercih ettiklerini ifade etti.Eklenme tarihi: 04.12.2006
Kaynak: Akşam - Mobil Yaşam

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: