LG üretime yatırım yapıyor

LG üretime yatırım yapıyor

Tüketici elektroniği ve mobil iletişimin öncü isimlerinden LG Electronics, Rusya’nın Ruza kasabasında kurduğu büyük üretim tesisini hayata geçirdi. LG Electronics, bu tesiste yılda 500 bin dijital TV, 700 bin bulaşık makinesi, 200 bin buzdolabı ve 260 bin ev sinema sistemi üretecek.

Rusya Başbakanı Fradkov Mikhail Efimovich ve LG Electronics CEO’su SSang Su Kim’in katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine ayrıca Rusya Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı German Gref, Moskova Belediye Başkanı Boris Gromov ve Kore Rus Büyükelçisi Jaesop Kim ile beraber Rusya ve Kore'nin ileri gelenleri katıldı.

49.5 hektarlık bir alana kurulan bu tesis için LG Bayilerinin yatırımları da dahil toplam 150 milyon dolar yatırım yapan LG Electronics, bu tesiste yılda 500 bin dijital TV, 700 bin bulaşık makinesi, 200 bin buzdolabı ve 260 bin ev sinema sistemi üretecek. LG Electronics, 2008 yılına kadar her kategoride yıllık 1 milyon adet üretim hedefliyor.

Bu yıl Dünya Ticaret Örgütü’ne katılması beklenen ülkedeki üretim kapasitesini arttırmayı hedefleyen LG Electronics, ülkede TV, ses sistemleri, elektrikli süpürge, mikrodalga fırın, video parçaları, DVD ve optik depolama cihazları pazar liderliğini de elinde bulunduruyor.

Açılışta bir konuşma yapan LG Electronics CEO’su Ssang Su Kim, “LG Electronics, bu tesisi Ruya’da rakipsiz elektronik markası olmak için bir sıçrayış tahtası olarak kullanacak” dedi.

Bölgede Polonya Mlwa’da dijital TV fabrikası, Wroclaw'da da LCD TV ve buzdolabı fabrikaları bulunan LG Elecronics, böylelikle Avrupa ve Rusya/ Bağımsız Devletler Topluluğu pazarlarındaki liderliğini sağlamlaştıracak üretim üçgenini Ruza'daki tesisle tamamladı.Eklenme tarihi: 19.11.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: