Motorola WiMAX'a Hazır

Motorola WiMAX'a Hazır

Motorola Türkiye Ağlar ve Kurumlar Satış Müdürü Alper Türken, Motorola'nın WiMAX yatırımları ve ürün portföyü konularında değerlendirmelerde bulundu.

Motorola Türkiye Ağlar ve Kurumlar Satış Müdürü Alper Türken, genişbant erişimin gelecekte hava, su gibi herkesin heryerde ulaşabildiği bir kaynak haline geleceğini ve bu dönüşümde WiMAX'in yüksek performansı etkin maliyetlerle sunarak önemli rol oynayacağını belirtti.

Alper Türken

Telekomünikasyon Kurumu ve Telekom Dünyası Dergisi tarafından, 22 Eylül'de İstanbul Crowne Plaza'da düzenlenen "Geniş bant Telsiz Erişim Hizmetlerinin Yetkilendirmesi ve Teknolojik Gelişmeler" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Motorola Türkiye Ağlar ve Kurumlar Satış Müdürü Alper Türken, Motorola'nın WiMAX yatırımları ve ürün portföyü konularında değerlendirmelerde bulundu. Dünyada hızla gelişen ve mobil iletişimin temel platformu haline gelen geniş bant teknolojilerinin sosyo ekonomik boyutları ile ele alındığı, bilgi toplumu ve e-devlet projeleri ile entegrasyonunun tartışıldığı konferansa Motorola da sponsor olarak destek verdi.

Son kullanıcılar, operatörler ve kamu kuruluşları açısından birçok avantaj sunan WiMAX teknolojisinin yakın bir gelecekte yaygınlaşacağını belirten Alper Türken, WiMAX'in dünyanın en yaygın şekilde desteklenen kablosuz geniş bant standardı olduğunu belirtti: "WiMAX temelde veri trafiğini taşıyarak 3G ağlarını tamamlıyor ve daha etkin kullanılmasını sağlıyor. 3G hizmeti verilmeyen bölgelerde yüksek performanslı ve düşük maliyetli bir alternatif olarak dikkat çekiyor. WiMAX sayesinde ulaşılması zor bölgelere hizmet götürülebilecek ve sabit hatlı operatörler için mobil hizmet sunma olanağı sağlanacak. Ayrıca yeni operatörler ve pazara yeni girenler için düşük maliyetli ve hızlı kurulum imkânı doğacak. Ek olarak kamu güvenliği kurumları, belediyeler ve şirketler için özel çözümler sunulabilecek.

Motorola WiMAX standardının kurulumu için gereken alt yapı çözümlerini karşılayacak bir portföy sunuyor. Son kullanıcı cihazlarının yanı sıra erişim ağı, IP çekirdek ağ, el cihazları, uygulamalar, yönetim sistemleri ve uçtan uca servis portföyü ile WiMAX'e hazırız. Pakistan'da Wateen Telecom ile birlikte dünyanın en büyük WiMAX ve IMS kurulumunu gerçekleştirdik. Motorola'nın 'Kesintisiz İletişim' vizyonunun bir sonucu olarak WiMAX'e ve geleceğin diğer teknolojilerine yatırım yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Amacımız bütün dünyayı birbirine bağlamak ve iletişimi kesintisiz kılmak."Eklenme tarihi: 14.10.2006
Kaynak: Chip

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: