Nokia N95: Nokia'nın yeni mücevheri

Nokia N95: Nokia'nın yeni mücevheri

Finlandiya tabanlı dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia, lüks N-series ürün ailesinin yeni üyesi olan N95’i tanıttı. Nokia için pek çok ilki barındıran N95, bir GPS alıcısı olmasının yanı sıra aynı zamanda 5 megapiksellik bir kamera görevi görüyor. ‘Hepsi-bir-arada’ ürünün 2007 başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Nokia N95Cep telefonu piyasasın en büyük isimlerinden birisi olan Nokia, sadece bu yıl 10 milyon adet satan N-series ürün ailesinin yeni üyesi N95’in tanıtımını yaptı. ‘Hepsi-bir-arada’ olarak tanımlanan ürünlerden birisi olan N95, Nokia için pek çok ilki barındıran özelliklere sahip.

Nokia, N95 telefonuyla birlikte ilk defa GPS (Küresel Konumlama Sistemi) teknolojisini tüketicilerine sunuyor. Ürün ayrıca Nokia için gene bir ilk olarak değerlendirilen 5 megapiksellik bir kamera görevi görüyor.

N95, Tele Atlas isimli Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) için dijital haritalar sağlayan bir şirketten ücretsiz haritalar ile birlikte gelecek. Ürün bununla birlikte, 100’den fazla ülkedeki tüketicileri kapsayacak olan konum verileri de içerecek.

N95’in Carl Zeiss objektifli kamerası 5 megapiksel değerinde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunacak. Ürünün kamera özelliği sayesinde ayrıca 30 kare/saniye oranında videolar kaydedilebilecek. Üründe 2.6 inçlik QVGA bir TFT ekran bulunacak.

N95’de ayrıca Wlan, HSDPA 3.5 G, Bluetooth, USB ve Wifi gibi daha pek çok özellik barınacak.

Nokia N95’in yanı sıra; N70, N73 ve N91 telefonlarının müzik odaklı sürümlerini de tanıttı. Bu telefonlar arasından öne çıkan yeni N91, 8GB depolama kapasitesiyle hafızasından 6 bin şarkı tutabilecek.

Nokia bu sene 80 milyon müzik telefonu satarak Apple’ın iPod’unu geçmeyi hedefliyor.

Nokia N95 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınızEklenme tarihi: 01.10.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: