Nokia 8800 Sirocco Edition: Cep telefonunda değişim rüzgarı

Nokia 8800 Sirocco Edition: Cep telefonunda değişim rüzgarı

Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia, doğadan esinlenen Nokia 8800 Sirocco Edition’ı tanıttı. Nokia 8800 Sirocco Edition, zarif tasarımı ve parmağın rahatça oturması için özel olarak hazırlanmış kapağı ile dikkat çekiyor. Bu cep telefonunda ayrıca, ünlü besteci Brian Eno’nun yarattığı özel melodiler de bulunuyor.

Nokia 8800 Sirocco EditionFinlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, doğadan ve insan vücudunun estetik yapısından esinlenerek Nokia 8800 Sirocco Edition’ı yarattı. Tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılan Nokia 8800 Sirocco Edition’ın en dikkat çekici özelliği kapağı. Açma ve kapama işlemlerinde parmağın kapağa rahatça oturması için özel olarak tasarlanan bu detay, cep telefonunun kullanımını da kolaylaştırıyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın özel melodileri ise, “ambient müziğin babası” olarak tanınan ünlü avangard besteci Brian Eno tarafından hazırlandı.

Neden “Sirocco”?
Nokia 8800 Sirocco Edition’ın adı, Sahra Çölü’ndeki güçlü bir rüzgardan geliyor. Çölün sıcak ve kuru havası, Akdeniz’in serin ve nemli havasıyla buluşunca ortaya çıkan Sirocco rüzgarları, farklı özelliklerin birleşmesini ve direnci simgeliyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın çarpıcı görüntüsü, insan vücudunun gücünden esinleniyor; paslanmaz çelikten yapılmış parlak yüzey ve çizilmeyen ekran sayesinde bu algı daha da güçlendiriliyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’da açık ve koyu renkler bir arada bulunuyor: Açık renkler sıcak ve kuru havayı, koyu renkler ise serin ve nemli havayı simgeliyor.

Güçlü Sirocco rüzgarı estiği zaman kendine özgü bir ses çıkarıyor. Bu sesten ve doğadan etkilenen ünlü besteci Brian Eno da, Nokia 8800 Sirocco Edition için özel bir “ses dokusu” yarattı. Adeta organik, sakinleştirici ve sıradışı olan melodilerde kullanılan enstrümanları Eno seçti ve bir sentez haline getirdi.

Nokia 8800 Sirocco Edition

Nokia 8800 Sirocco Edition’ın paslanmaz çelik dış yüzeyindeki kıvrımlar, saat ve mücevher ustalarının teknikleri kullanılarak yaratıldı ve böylece benzersiz bir işlevsellik elde edildi. 262 bin renkli ekranın safir kaplamasından kayarak açılan ve 2 megapiksel kamerayı ortaya çıkaran mekanizmaya ya da uzun batarya ömrüne kadar her detay mükemmel bir biçimde işlendi. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın ergonomik tuş takımı, geceleri çölde görülen kum tepeleri gibi hareleniyor; mücevhere benzeyen navigasyon tuşları ise karanlık gecelerde parlayan yıldızları andırıyor. Doğanın güzelliği ve kaosu ile zarif, sempatik ve özel bir modern formu buluşturan Nokia 8800 Sirocco Edition, gerçekten de benzersiz bir cep telefonu olarak tanımlanıyor.

Nokia 8800 Sirocco Edition’da ayrıca Bluetooth kulaklık da bulunuyor. Yine paslanmaz çelikten yapılmış olan bu özel kulaklık, cep telefonunun tasarımına kusursuz uyum sağlıyor.

Teknik Özellikler
  • AAC kalitesinde, Brian Eno imzalı zil sesleri
  • Premium Kullanıcı Arayüzü
  • 2 megapiksel kamera
  • 128 MB dahili hafıza
  • Kaliteli paslanmaz çelik kaplama

Nokia 8800 Sirocco Edition ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınızEklenme tarihi: 22.09.2006

Haberler sayfasına dönmek için tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap
* Ad - Soyad: E-Posta:
* Mesajınız: